Neymar
Facebook Neymar Jr.
Autor Mateusz Dziubiński - 14 Grudnia 2020

Neymar doznał paskudnej kontuzji. Wiemy co dalej ze stanem Brazylijczyka, pilne wiadomości dla fanów PSG

Neymar w ostatniej minucie hitowego meczu Ligue 1 pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Lyon doznał poważnie wyglądającego urazu. Mocno ucierpiała lewa noga Brazylijczyka, który padł na murawę i zwijał się z bólu. Gwiazdor opuścił boisko na noszach ze łzami w oczach. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, co ze zdrowiem lidera mistrzów Francji.

• W niedzielę PSG zmierzyło się w hicie Ligue 1 z Olympique Lyon
  • Spotkanie wygrali 1:0 goście z Lyonu
  • W końcówce meczu doszło do niebezpiecznego faulu, w wyniku którego poważnie ucierpiał Neymar
  • Brazylijczyk ze łzami w oczach opuścił boisko na noszach

Neymar został brutalnie sfaulowany w ostatnich minutach meczu pomiędzy PSG a Olympique Lyon. Wydawało się, że Brazylijczyk doznał niezwykle poważnego urazu, gdyż opuścił boisko na noszach. W poniedziałek Paris Saint-Germain wydało komunikat na temat stanu zdrowia swojej gwiazdy.

Neymar zszedł z boiska z poważną kontuzją

W niedzielę odbył się prawdziwy klasyk francuskiej Ligue 1. Zmierzyły się ze sobą dwie najlepsze drużyny XXI wieku we Francji. Paris Saint-Germain podejmowało na własnym boisku Olympique Lyon.

Faworytami tego pojedynku byli zdecydowanie piłkarze z Paryża. Aktualni mistrzowie Francji nie zwykli przegrywać na swoim terenie nawet w starciach z najsilniejszymi rywalami. W niedzielnym spotkaniu jednak musieli przełknąć gorzką pigułkę.

Olympique Lyon wygrał 1:0. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Fatalny błąd tuż przed własnym polem karnym popełnił Presnel Kimpembe. Francuz źle podał piłkę do kolegi, co wykorzystali rywale.

Znamy wyniki losowania Ligi Mistrzów. Prawdziwe hity w fazie pucharowej, Lewandowski trafi na rywalaZnamy wyniki losowania Ligi Mistrzów. Prawdziwe hity w fazie pucharowej, Lewandowski trafi na rywalaCzytaj dalej

Toko Ekambi przejął futbolówkę i natychmiast zagrał do świetnie ustawionego Tino Kadewere. Ten nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Keylora Navasa. Lyon wygrał, dzięki czemu przeskoczył PSG w ligowej tabeli.

Paris Saint-Germain zajmuje obecnie trzecie miejsce w Ligue 1. Aktualni mistrzowie Francji znajdują się za plecami LOSC Lille i Olympique Lyon. Do wspomnianej dwójki tracą jednak tylko punkt.

Specjalny komunikat PSG o stanie zdrowia Neymara

Bardziej niż porażka, zabolał fanów ekipy z Paryża incydent z końcówki meczu. Jak już wcześniej informowaliśmy, brutalnie sfaulowany został Neymar. Brazylijczyk doznał urazu kostki w lewej nodze i opuścił boisko na noszach. Gwiazdor nie krył łez.

W poniedziałek Paris Saint-Germain wydało specjalny komunikat, w którym przekazano wiadomości na temat stanu zdrowia Brazylijczyka. Okazuje się, że uraz nie jest tak poważny, jak się wydawało. Kibice PSG mogą odetchnąć z ulgą.

- Badania lekarskie i radiologiczna ocena Neymara Jr po zwichnięciu lewej kostki, do której doszło w niedzielę, jest uspokajająca- czytamy w oświadczeniu PSG. Paryżanie podali także, że następne badania odbędą się po upływie 48 godzin. Na razie Neymar odpoczywa, co ma przyspieszyć proces regeneracji.

Nie wiadomo, jak długa przerwa od gry czeka Neymara. Niemal pewne jest jednak, że zabraknie go w najbliższym meczu ligowym z Lorient. W tym sezonie Brazylijczyk rozegrał 11 meczów, w których zdobył dziewięć bramek i zanotował pięć asyst. Ostatnio błysnął w Lidze Mistrzów, gdzie ustrzelił hat-tricka.