Nie żyje szkoleniowiec
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 1 Kwietnia 2020

Nie żyje trener polskiej reprezentacji na igrzyskach. Poprowadził naszego zawodnika do ostatniego medalu

Nie żyje jeden z legendarnych polskich trenerów, który osiągnął ogromny sukces na igrzyskach olimpijskich. Udało mu się przygotować podopiecznego do medalu. W trakcie swojej pracy dokonał tytanicznej pracy.

Nie żyje człowiek, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii polskiego sportu. Jako trener udało mu się poprowadzić polskiego zawodnika do gigantycznego sukcesu, jakim jest medal igrzysk olimpijskich. Mało któremu zawodnikowi udaje się sięgnać po tak wielki triumf i znalezienie się na podium jest zaszczytem nie tylko dla biorących udział w zawodach, ale również dla trenerów.

Niestety, dziś pojawiły się informacje na temat śmierci jednego z zasłużonych polskich szkoleniowców. Dowiedzieliśmy się, że odszedł od nas zasłużony trener, który stanowił wzór dla wielu aspirujących trenerów. Nie żyje jedna z prawdziwych legend polskiego sportu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Napad na legendę reprezentacji Anglii. Przestępcy związali i uwięzili piłkarza
  2. Koronawirus mógł zarazić o wiele więcej ludzi na świecie. Zadziwiające analizy naukowców
Wiemy już, kiedy wróci Liga Mistrzów. Takiego terminu nikt nie mógł się spodziewaćWiemy już, kiedy wróci Liga Mistrzów. Takiego terminu nikt nie mógł się spodziewaćCzytaj dalej

Nie żyje legenda polskiego sportu

Dziś późnym popołudniem dowiedzieliśmy się o śmierci Ryszarda Furdyny, jednego z najbardziej znanych polskich trenerów bokserskich. Pracował on między innymi przy polskiej reprezentacji, gdy ta pojawiała się na igrzyskach olimpijskich. Udało mu się osiągnąć wielki sukces w 1992 roku, gdy Wojciech Bartnik zdobył medal na słynnej imprezie sportowej w Barcelonie.

W ostatnich latach pracował on z młodszymi zawodnikami, między innymi z Mateuszem Masternakiem, czyli jednym z najbardziej znanych obecnych zawodników w polskim boksie. Nie da się ukryć, że Ryszard Furdyna był prawdziwym wzorem dla innych szkoleniowców. Całe życie związany był z Wrocławiem, gdzie pracował między innymi w klubie Gwardia, a potem założył klub Maximus Boxing Klub.

Ostatnia wielka reforma Zbigniewa Bońka. Zmiany na pożegnanie z PZPN-emOstatnia wielka reforma Zbigniewa Bońka. Zmiany na pożegnanie z PZPN-emCzytaj dalej

Nie żyje Ryszard Furdyna

Niestety, dziś Ryszard Furdyna zmarł w wieku 73 lat. Informację przekazała między innymi bokserska sekcja Śląska Wrocław.

- Dziś w wieku 73 lat odszedł od nas Ryszard Furdyna, legendarny trener pięściarzy Gwardii Wrocław. W przeszłości trenował m.in. Mateusza Masternaka i ostatniego polskiego medalistę olimpijskiego w boksie (Barcelona 92') Wojciecha Bartnika. Trenerze, na zawsze zostaniesz w naszej pamięci - czytamy w oświadczeniu na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Studenci zignorowali zasady, polecieli na wakacje, połowa wróciła zakażona. Jest jednak jeszcze gorsza wiadomość
  2. Kobieta wypadła z windy. Spadła do szybu, przeleciała kilka metrów
  3. Znany polski piłkarz popełnił samobójstwo. Jego kolega nie wierzy w tę wersję zdarzeń
  4. Arkadiusz Milik bohaterem okładki słynnej gazety. Przyćmił samego Ibrahimovicia
  5. Młody Polak na celowniku wielkich klubów Europy. Wielkie zainteresowanie Ajaxu, Interu i BVB
  6. Policja przejęła kontrolę nad strażą miejską. Tysiące funkcjonariuszy wyszło na ulice

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News