Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 1 Lipca 2020

Polskie media podały tragiczną informację. Nie żyje legenda polskiego sportu, był idolem dla wielu Polaków

Nie żyje jeden z zasłużonych dla Polski sportowców, wielokrotny Mistrz Polski oraz rekordzista w pływaniu. O jego odejściu piszą media w całej Polsce, podkreślając jak duży jest to cios.

Nie żyje bardzo zasłużony dla Polski, Zbigniew Ludwiczak, mający na swoim koncie wiele sukcesów jako zawodników, ale będący również znany ze swojej działalności jako nauczyciel WF w Szczecinku. W chwili śmierci miał 87 lat.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niewyobrażalna tragedia w Koszalinie. Dwoje dzieci nie żyje
  2. Poszukują osób, które były w 2 miejscach nad polskim morzem. Bardzo poważna sprawa
Ile zarabia Robert Lewandowski? Chodzi o niewyobrażalnie duże pieniądze, Polak dostaje prawdziwe kokosyIle zarabia Robert Lewandowski? Chodzi o niewyobrażalnie duże pieniądze, Polak dostaje prawdziwe kokosyCzytaj dalej

Nie żyje Zbigniew Ludwiczak, wielokrotny Mistrz Polski

Ludwiczak zdobywał Mistrzostwo Polski w pływaniu w kategorii masters, był jednym z prekursorów pływania, miał na swoim koncie także kilka rekordów. W Szczecinku znany był również bardzo dobrze jako nauczyciel WF, zaangażowany bardzo mocno w wychowanie wielu pokoleń akrobatów z MKKS Darzbór.

Do ostatnich chwil życia był aktywny fizcznie, choć pływał już tylko rekreacyjnie. Jednakże jeszcze całkiem niedawno ustanawiał rekordy polski w kategoriach wiekowych 70+, 75+ oraz 80+, a ostatni pobił w 2014 roku. Aktywnie działał również na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie jeszcze kilka dni temu zamykał rok akademicki.

Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szansReprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szansCzytaj dalej

Początki wielkiego pływaka

Przygodę z pływaniem Zbigniew Ludwiczak zaczął w Szczecinku, choć pochodzi z Poznania. Pływać nauczył się w 1946 roku, a niedlugo potem wystartował w pierwszych mistrzostwach wojewódzkich. Jak sam mówił startować przestał w momencie, kiedy zdał sobie sprawę, że na otwartych wodach już nie osiągnie. Na jego szczęście w 2002 roku powstał basen w Szczecinku i pan Zbigniew powrócił do swojej pasji. 87-latek odszedł 1 lipca, a o jego śmierci poinformował syn Grzegorz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz
  2. Niesamowite nagranie. Największa w historii chmura pyłu z Sahary przemierza świat
  3. Zjawiskowo piękna gwiazda sportu pokazała się bez ubrań na Instagramie. Wygląda jak milion dolarów (FOTO)
  4. Gol roku w meczu Juventusu. Bramkarz tylko stał i się patrzył, czapki z głów (WIDEO)
  5. Zatrważające słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, nie zabrakło bardzo mocnego przesłania
  6. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News