Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 1 Października 2020

Nie żyje legenda polskiego sportu, która na stałe wpisała się do historii. Przegrała walkę ze straszliwą chorobą

Nie żyje Danuta Szmidt-Calińska, wielka polska mistrzyni, która w swojej karierze wielokrotnie zwyciężała w mistrzostwach Polski, przez lata deklasując swoją konkurencję. Niestety, po długiej walce z chorobą legendarna zawodniczka zmarła, miała 84 lata.

Nie żyje legendarna polska tenisistka stołowa Danuta Szmidt-Calińska. Jej dokonania na zawsze zapisały sie w historii tego sportu w naszym kraju. Do dziś pozostaje liderką listy wszech czasów mistrzostw Polski. To wielka strata dla całego środowiska sportowego.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Zabronią ci skosić swój własny trawnik, zrobić grilla, a nawet rozpalić kominek. Możesz jednak walczyć o odszkodowanie
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Piotr Żyła niebawem weźmie ślub? Nowe zdjęcie jego dziewczyny daje do myślenia (FOTO)Piotr Żyła niebawem weźmie ślub? Nowe zdjęcie jego dziewczyny daje do myślenia (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje niezwykła postać polskiego tenisa stołowego

Danuta Szmidt-Calińska występowała przez 25 lat (1952-1977) prezentując najwyższy poziom. W tym czasie aż 67-krotnie stawała na podium, w tym aż 45 razy na jego najwyższym stopniu. W rozgrywkach singlowych zdobyła 11 tytułów.

Pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Polski odniosła w 1953 roku, a ostatnie aż 22 lata później, w 1975. Miała wtedy niespełna 40 lat, gdy w finale w Gliwicach pokonała 35-letnią Czesławę Noworytę. Wcześniej, w 1965 roku, osiągnęła ćwierćfinał mistrzostw świata w deblu w parze właśnie z Noworytą, tak samo również w mistrzostwach Europy w 1972.

Największy sukces międzynarodowy osiągnęła w tej samej parze w deblu w 1970 roku, gdy sięgnęła po brąz mistrzostw Europy rozgrywanych w Moskwie.

Kamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzyKamil Stoch bezczelnie oszukany przez Norwegów. Oburzające zachowanie, Polak nadal nie dostał obiecanych pieniędzyCzytaj dalej

Doceniona przez Polski Związek Tenisa Stołowego

Podczas uroczystości 70-lecia powstania Polskiego Związku Tenisa Stołowego w 2001 roku, Danuta Szmidt-Calińska dostąpiła niezwykłego zaszczytu i została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Szmidt-Calińska znalazła się również w Galerii Sław Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Kilka tygodni temu, za swoje zasługi w polskim tenisie stołowym, Danucie Szmidt-Calińskiej została przyznana godność Członka Honorowego Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Informację o śmierci do Polskiej Agencji Prasowej przekazała rodzina naszej mistrzyni. Szmidt-Calińska zmarła w wieku 84-lat po długiej walce z chorobą nowotworową.

Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce
  2. Nie do uwierzenia, odnaleziono szczeniaka urodzonego 18 tys. lat temu. Uwagę przykuwa jeden szczegół
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Urodziła dziecko w wieku 66 lat. Jak matka z córką wyglądają po 15 latach?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News