Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 1 Listopada 2020

Niedawno grał z Polską, teraz nie żyje. Tragiczna śmierć 36-letniego piłkarza

Nie żyje ledwie 36-letni były litewski piłkarz. Przez wiele lat grał on na wysokim poziomie, występował również w reprezentacji, w której mierzył się również przeciwko Polsce. Niestety, zaatakowany przez rzadką chorobę zawodnik zmarł.

Nie żyje Marius Zaliukas, były reprezentant Litwy, który za kilka dni obchodziłby 37. urodziny. Niestety byłego zawodnika pokonała niezwykle rzadka, nieuleczalna choroba. O śmierci piłkarza poinformował litewski związek piłkarski.

Zaliukas był przez wiele lat zawodnikiem rodzimych klubów, jednak praktycznie połowę kariery spędził na Wyspach Brytyjskich i to właśnie z gry w tych zespołach był znany. Jako piłkarz kadry narodowej grał również przeciwko Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)
Legenda polskich skoków narciarskich zarażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanieLegenda polskich skoków narciarskich zarażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanieCzytaj dalej

Nie żyje znany litewski zawodnik

Jak podają media, Marius Zaliukas musiał walczyć z chorobą neuronu ruchowego. Jest to niezwykle rzadka i nieuleczalna choroba, a dokładniej zbiór różnych schorzeń, które spowodowane są zniszczeniem komórek nerwowych kontrolujących mięśnie.

Zbiorczo nazywane jest to MND. W większości przypadków lekarze nie są w stanie znaleźć przyczyny tej choroby, a także nie potrafią jej zatrzymać. Leczenie polega przede wszystkim na łagodzeniu objawów u chorego.

Zanim jednak piłkarz musiał zmagać się z tym niezwykle ciężkim schorzeniem, grał na wysokim poziomie w litewskich oraz brytyjskich klubach. Karierę zaczynał w klubach ze swojego rodzinnego miasta, Kowna.

Grał m.in. w Inkarasie, FK Silute czy FBK. Jako zawodnik FBK Kowno dostał powołanie na swój pierwszy mecz reprezentacji oraz zapracował na transfer za granicę. To właśnie dzięki grze na Wyspach Brytyjskich jest szerzej znany.

Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportuGdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportuCzytaj dalej

Pożegnanie Mariusa Zaliukasa piłkarza

W 2006 roku Zaliukas trafił do Hearts of Midlothian, w którym występował aż do 2013 roku. W 2012 wraz z zespołem sięgnął po największe osiągnięcie w karierze - Puchar Szkocji. Niestety rok później musiał opuścić klub i trafił do Anglii.

Dołączył do zespołu Leeds United, jednak nie zagrzał tam długo miejsca i odszedł do Glasgow Rangers. Tam również nie grał długo i przeniósł się do Żalgirisu Wilno, w którym ostatecznie zakończył karierę w 2017 roku.

Jeśli chodzi o kadrę narodową, Zaliukas w 2006 roku zadebiutował w reprezentacji Litwy w meczu przeciwko... Polsce. Starcie to okazało się zwycięskie dla Litwinów, którzy pokonali naszych piłkarzy 1:0. To był początek przygody Zaliukasa z kadrą, w której ostatecznie rozegrał 25 spotkań.

O śmierci 36-letniego byłego piłkarza poinformował litewski związek piłkarski. - Spoczywaj spokojnie w wiecznej ciszy. Serce Mariusa przestało bić w sobotę. Jego ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę, 4 listopada - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują całą prawdę
  4. Gdy wyszło na jaw, kto jest rodziną Jakuba Błaszczykowskiego, spadliśmy z krzeseł. Chodzi o polską legendę sportu
  5. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Odkryła ciało w zmysłowej sesji, wszyscy patrzyli tylko na jedno (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News