Nie żyje Kraków
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 2 Listopada 2019

Nie żyje legenda krakowskich klubów. Strzelał dla nich gole w Ekstraklasie

Nie żyje mężczyzna, który przed laty prowadził bardzo udaną karierę sportową w polskiej Ekstraklasie. Przez lata utrzymywał się na polskim najwyższym poziomie. Strzelał gole dla krakowskich klubów w dawnej I lidze.

Nie żyje człowiek, który przez wiele lat występował w Ekstraklasie. Udało mu się znaleźć zatrudnienie w dwóch najlepszych krakowskich klubach, dzięki czemu przez lata był on wspominany przez wielu z nich. Choć przez lata trudno mu było wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie, to jednak mógł liczyć na wsparcie trenera, który regularnie stawiał na niego choćby w roli rezerwowego.

Dziś poznaliśmy najsmutniejsze wiadomości. Dowiedzieliśmy się, że nie żyje Krzysztof Gacek, który przez wiele lat występował w dawnej I lidze, czyli dzisiejszej Ekstraklasie, w obu największych krakowskich klubach. Nie było to oczywiście jedyne jego miejsce zatrudnienia. Doskonale wskazuje to na to, że cieszył się on wielkim szacunkiem w stolicy Małopolski. Niewielu udaje się utrzymać w najwyższej klasie rozgrywkowej przez tyle lat.

Bohaterskie zachowanie polskiego bramkarza. Wygonił chuliganów, którzy wtargnęli na boiskoBohaterskie zachowanie polskiego bramkarza. Wygonił chuliganów, którzy wtargnęli na boiskoCzytaj dalej

Nie żyje legenda krakowskich klubów

Krzysztof Gacek swoją piłkarską karierę rozpoczynał w barwach Wisły Kraków. Zaliczał w niej występy w czasach, gdy klub odnosił największe sukcesy na arenie międzynarodowej w historii, eliminując naprawdę mocne drużyny. Nigdy nie udało mu się jednak na stałe przebić do pierwszego składu, bo musiał rywalizować z prawdziwymi gwiazdami krakowskiej ofensywy.

Zdecydował się przenieść do ROW-u Rybnik, klubu znacznie słabszego, w którym mógł otrzymywać zdecydowanie więcej szans na grę. Następnie podpisał kontrakt z Cracovią, co dziś byłoby zapewne nazwane niewyobrażalnie kontrowersyjnym ruchem, wówczas jednak byli piłkarze Wisły w Cracovii nie byli taką wielką sensacją. W najwyższej klasie rozgrywkowej Gacek wystąpił łącznie 71 razy.

Nie żyje Krzysztof Gacek

Krzysztof Gacek odszedł z Cracovii w 1983 roku, a karierę w Wiśle w dawnej I lidze rozpoczął dokładnie dziesięć lat wcześniej. Zmarł w wieku 64 lat.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News