Nie żyje zawodniczka
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 3 Stycznia 2021

Polskie media podały tragiczną wiadomość. Nie żyje polska zawodniczka, miała straszliwy wypadek

Nie żyje młoda polska zawodniczka jeździectwa. Tragiczne wiadomości dotarły do kibiców z klubu KJ Leśna Wola. W sylwestra zmarła 23-letnia Izabela Grochowina. Polska amazonka została kopnięta przez spłoszonego konia w głowę. Zawodniczka została przetransportowana do krakowskiego szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować jej życia.

  • Nie żyje 23-letnia Izabela Grochowina
  • Młoda Polska amazonka zmarła w szpitalu po tym, jak została kopnięta przez spłoszonego konia
  • Wielka strata polskiego sportu na samym początku 2021 roku

Nie żyje młoda polska zawodniczka jeździectwa. Media w Polsce obiegła dramatyczna informacja o tragicznej śmierci polskiej amazonki Izabeli Grochowiny. Młoda zawodniczka KJ Leśna Wola została kopnięta przez spłoszonego konia w głowę.

- W ostatnich godzinach 2020 roku doszło do groźnego w skutkach wypadku, w ośrodku jeździeckim KJK Szary w Michałowicach. 23-letnia amazonka reprezentująca barwy KJ Leśna Wola, Izabela Grochowina, podczas ostatniego w starym roku spaceru z koniem została przez spłoszonego wierzchowca kopnięta w głowę - przekazał portal światkoni.pl.

Nie żyje młoda polska amazonka

Polska amazonka chciała wykorzystać czwartkowe popołudnia, aby odbyć swój ostatni trening z koniem. Nikt nie spodziewał, że rutynowy spacer zakończy się tak tragicznie. Spłoszone zwierzę kopnęło 23-latkę w głowę.

Uderzenie było na tyle silne, że doprowadziło do zatrzymania krążenia u zawodniczki. Do zdarzenia doszło na terenie w ośrodku jeździeckim KJK Szary w Michałowicach. Od razu na miejscu zawodniczce została udzielona pierwsza pomoc.

Wielki Kamil Stoch wygrywa w Innsbrucku. Nie miał sobie równych, dwóch Polaków na podium, pękamy z dumyWielki Kamil Stoch wygrywa w Innsbrucku. Nie miał sobie równych, dwóch Polaków na podium, pękamy z dumyCzytaj dalej

Jeszcze w ośrodku w Michałowicach udało się zawodniczce przywrócić funkcje życiowe. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. W akcji ratowania życia młodej zawodniczki brało udział nawet Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

23-latka została przetransportowana helikopterem do jednego z krakowskich szpitali. Lekarze długo walczyli o uratowanie jej życia. Niestety w pierwszych godzinach nowego roku młoda zawodniczka zmarła wskutek odniesionych obrażeń.

Dramatyczna śmierć 23-letniej polskiej zawodniczki

Polacy mają wielkie tradycje w jeździectwie. Na igrzyskach olimpijskich Biało-Czerwoni w tym sporcie zdobyli aż sześć medali: jeden złoty, trzy srebrne i dwa brązowe. Ostatni raz Polacy krążek olimpijski zdobyli w Moskwie w 1980 roku.

To kolejna wielka strata dla polskiego roku w ostatnich dniach. W sylwestra media obiegły wiadomości o śmierci legendarnego polskiego sędziego żużla Wojciecha Groskiego. Słynny arbiter zmarł w Opolu po ciężkiej chorobie miał 54 lata.

Ostatniego dnia nowego roku zmarł także wieloletni działacz Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Zbigniew Gorączko. Przez lata był jednym z najważniejszych polskich działaczy. ZPRP dramatyczne informacje przekazał za pomocą mediów społecznościowych.

- Z głębokim żalem informujemy, że w ostatnim dniu 2020 roku zmarł Zbigniew Gorączko – wieloletni Prezes Krakowskiego oraz Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej. - możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News