Nie żyje Walery Majerowicz
Unsplash - Andres F. Uran
Autor Piotr Bernaciak - 3 Maja 2020

Wielu Polaków pogrążyło się w ogromnym smutku. Nie żyje Walery Majerowicz

Nie żyje Walery Majerowicz, jeden z zawodników z przeszłością w polskiej najwyższej lidze piłkarskiej. Pamiętać mogli go głównie starsi kibice, którzy chodzili na polskie stadiony w czasach, gdy Ekstraklasa była jedną z najlepszych lig świata.

Nie żyje piłkarz, który zaliczył swój epizod w Ekstraklasie w czasach, gdy ta była jedną z najlepszych lig świata. Niestety nie udało mu się jej zwojować i zostać gwiazdą, jednak trzeba wziąć poprawkę na to, że wówczas nasza liga miała znacznie więcej świetnych zawodników niż obecnie. Przebicie się w polskich rozgrywkach wcale nie było proste i wymagało ogromnego talentu.

Niestety pożegnaliśmy dziś piłkarza, który był prawdziwą legendą rozgrywek ligowych w Polsce. O śmierci byłego zawodnika poinformował jeden z jego byłych klubów. Polscy kibice mogli kojarzyć go jednak z gry w innym zespole, który obecnie walczy o najwyższe cele w polskim futbolu. Chodzi oczywiście o zespół Lecha Poznań, w którym zagrał Walery Majerowicz.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
   2. Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscu
Druzgocące słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, mocne przesłanieDruzgocące słowa Adama Małysza. Skoczek ostrzegł wszystkich Polaków, mocne przesłanieCzytaj dalej

Nie żyje były piłkarz Lecha Poznań

Nie żyje Walery Majerowicz. Były piłkarz rozgrywał mecze wiele lat temu, w czasach, gdy futbol w naszym kraju wyglądał zupełnie inaczej. W latach 50. Walery Majerowicz był piłkarzem Lecha Poznań, dla którego rozegrał nawet cztery spotkania w I lidze, czyli ówczesnej Ekstraklasie. Nie udało mu się zdobyć bramki, a jego drużyna niestety spadła z ligi w tamtym sezonie.

O śmierci byłego piłkarza poinformowała inna z jego byłych drużyn, a więc Unia Swarzędz. To właśnie tego klubu wychowankiem był Walery Majerowicz. Do Unii wrócił na koniec swojej kariery i mieszkał tam do końca życia. Niestety, dziś przekazano smutne informacje.

Ciężarna Agnieszka Radwańska zrobiła sobie zdjęcie na spacerze w lesie. Wszyscy patrzyli tylko na jednoCiężarna Agnieszka Radwańska zrobiła sobie zdjęcie na spacerze w lesie. Wszyscy patrzyli tylko na jednoCzytaj dalej

Nie żyje Walery Majerowicz

Walery Majerowicz nie został jednym ze znanych piłkarzy Ekstraklasy, jednak mimo wszystko zaliczył w niej kilka spotkań, co nie udaje się wielu młodym zawodnikom. Przez wiele lat bronił także barw Olimpii Poznań i wspomnianej Unii Swarzędz.

- Pan Walery był zawodnikiem sekcji piłkarskiej. Grał na pozycji napastnika. Podczas swojej sportowej kariery reprezentował barwy nie tylko SKS-u, ale też poznańskiego Lecha. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11:00 na cmentarzu przy kościele św. Marcina w Swarzędzu - informuje na swojej stronie internetowej Unia Swarzędz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
  2. Od jutra nowe godziny robienia zakupów. Ważne zmiany, które dotkną wszystkich
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. Już od sierpnia ruszają istotne zmiany w sklepach. Smartfon będzie teraz jeszcze bardziej potrzebny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News