Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Czerwca 2020

Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibiców

Nie żyje zawodnik, który za sprawą swoich rewelacyjnych występów i sukcesów osiąganych na arenie międzynarodowej, przeszedł niewątpliwie do historii sportu. Polski Komitet Olimpijski przekazał nam smutne informacje o śmierci byłego medalisty olimpijskiego.

Nie żyje kolejen już wybitna postać świata sportu. W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy niestety wielu znakomitych sportowców, a ta lista wciąż się powiększa. PKOl opublikował komunikat, w którym możemy przeczytać, że zmarł wybitny polski olimpijczyk.

Potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszekPotwierdził się najczarniejszy scenariusz. Uwielbiany były sportowiec zginął podczas zamieszekCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę


Nie żyje wybitny polski olimpijczyk

Smutne informacje otrzymaliśmy we wtorkowe popołudnie. Dowiedzieliśmy się, że zmarł wybitny przedstawiciel świata polskiego sportu. Polski Komitet Olimpijski przekazał w specjalnym oświadczeniu, że niestety we Wrocławiu w wieku 79-lat odszedł z tego świata były brązowy medalista igrzysk olimpijskich w boksie Józef Grzesiak.

Były pięściarz przez większość kariery związany był z klubem sportowym Gwardii Wrocław. Na swoim koncie ma trzy tytuły mistrza Polski w kategorii półśredniej, zdobywane przez trzy lata z rzędu 1964,1965,1966. Sięgnął rówież po medal z najcenniejszego kruszcu w zawodach drużynowych z zespołem Gwardii w sezonie 1964/1965.

Córka Adama Małysza wyjawiła swoją tajemnicę sprzed lat. W dzieciństwie bez przerwy towarzyszył jej strachCórka Adama Małysza wyjawiła swoją tajemnicę sprzed lat. W dzieciństwie bez przerwy towarzyszył jej strachCzytaj dalej


Zmarł Józef Grzesiak, bokserska legenda

Największym sukcesem Józefa Grzesiaka jest jednak bez wątpienia wywalczenie miejsca na podium podczas igrzysk olimpijskich w Tokio w 1964 roku. W Japonii reprezentant Polski dotarł aż do półfinału, gdzie przegrał z Borisem Łagutinowem z ZSRR. Łącznie w karierze Grzesiuk stoczył aż 198 walk, z których 157 zakończyło się jego zwycięstwem, 27 porażką, a 14 remisem.

- Był drużynowym mistrzem kraju (1965/66) z zespołem Gwardii Wrocław i trzykrotnym reprezentantem Polski w meczach międzypaństwowych 1965-1966. Uczestniczył w mistrzostwach Europy w Berlinie (1955) - przypomniał krótko zasługi wybitnego boksera w specjalnym komunikacie Polski Komitet Olimpijski.

Źródło: PKOl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News