Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Listopada 2020

Nie żyje znany polski trener. Prowadził m.in. Jagiellonię Białystok, kibice kojarzą go z mediów

Nie żyje znany polski trener, który pracował w kilku klubach Ekstraklasy. Informację o śmierci szkoleniowca, który w trakcie swojej kariery prowadził m.in. Lecha Poznań i Zagłębie Lubin podał na Twitterze dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Piotr Wołosik. Informację potwierdził także klub, z którym najdłużej związany był zmarły, czyli Jagiellonia Białystok. 

Nie żyje znana postać polskiej piłki nożnej. Informację o śmierci trenera byłych klubów Ekstraklasy podał dziennikarz Piotr Wołosik, a także Jagiellonia Białystok, z którą zmarły związany był najpierw jako piłkarz, a później trener. Kibice przekazują wyrazy smutku rodzinie zmarłego.

Marcin Najman uderza w znanych dziennikarzy. Mateusz Borek nie wytrzymał, posypały się wulgaryzmyMarcin Najman uderza w znanych dziennikarzy. Mateusz Borek nie wytrzymał, posypały się wulgaryzmyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubić
  2. Będą dzwonić od 9:00 do 20:30. Telefon trzeba odebrać, wiemy o co chodzi, bardzo ważne
  3. Mecz reprezentacji Polski odwołany. Stało się, podjęto ostateczną decyzję, fani zdruzgotani


Nie żyje znany trener klubów Ekstraklasy

Wtorek przyniósł niestety bardzo smutne wiadomości ze świata piłki nożnej. Dziennikarz “Przeglądu Sportowego” Piotr Wołosik podał na Twitterze informację o śmierci znanego polskiego trenera. Zmarł Grzegorz Szerszenowicz.

Informację o śmierci byłego piłkarza i trenera potwierdził także klub, w którym spędził on najlepsze lata swojej kariery, czyli Jagiellonia Białystok. Ekipa z Podlasia wydała specjalny komunikat, w którym pożegnała zasłużone współpracownika. Szerszenowicz w 1992 roku wprowadził “Jagę” do Ekstraklasy.

- Z wielkim żalem informujemy, że w wieku 75 lat odszedł od nas Grzegorz Szerszenowicz, były piłkarz i trener Jagiellonii. Zarząd klubu, pracownicy, sztab szkoleniowy, piłkarze oraz kibice Jagiellonii Białystok składają rodzinie i bliskim Pana Grzegorza najszczersze kondolencje. - czytamy we wpisie klubu w mediach społecznościowych.

Grzegorz Szerszenowicz pracował w roli trenera Jagiellonii dwukrotnie. Najpierw w sezonie 1991/1992, gdy wywalczył z nią awans do Ekstraklasy. Później powrócił na sezon 1998/1999, jednak nie odniósł znaczących sukcesów. Z białostockim klubem związany był także jako piłkarz.

Pochodzący z Białowieży Szerszenowicz w trakcie kariery piłkarskiej występował na pozycji bramkarza. W Jagiellonii Białystok występował w latach 1973-1975. Choć najdłużej związany był z drużynami z Podlasia, występował także poza granicami regionu.

Koszmarny wypadek młodej polskiej siatkarki. Odniosła poważne obrażenia, potrzebna jest pilna pomocKoszmarny wypadek młodej polskiej siatkarki. Odniosła poważne obrażenia, potrzebna jest pilna pomocCzytaj dalej


Grzegorz Szerszenowicz miał bogatą karierę zawodniczą i trenerską

W czasie gry w piłkę Szerszenowicz reprezentował barwy takich klubów jak Cresovia Gołdap, AZS AWF Warszawa, Broń Radom, wspomniana Jagiellonia Białystok, a także Mazur Ełk. Znacznie bardziej okazała była kariera trenerska zmarłego. Pracował on nawet w Tunezji i USA.

Największe sukcesy Grzegorz Szerszenowicz święcił z klubami występującymi w Ekstraklasie. Prowadził uznane ekipy Lecha Poznań, Zagłębia Lubin i Jagiellonii. W sezonie 1987/1988 doprowadził Lecha Poznań do zdobycia Pucharu Polski.

Oprócz wspomnianych drużyn pracował także m.in. w Mazurze Ełk, Sokole Sokółka, Wigrach Suwałki, Warmii Grajewo, Olimpii Zambrów czy Bałtyku Gdynia. W Tunezji prowadził CSS Sfax, a w USA FC Lindenhurst. Grzegorz Szerszenowicz miał 75 lat.

Źródło: Twitter

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówiła, że dziecko zraniło się w wypadku, ale nie wiedziała, że jest nagrywana. Przerażające zachowanie opiekunki
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomość
  4. TVP Sport przekazało kibicom wspaniałe informacje. Już jutro pokażą mecz, na który czekają tysiące Polaków
  5. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  6. Pijany 18-latek bez prawa jazdy zabił w wypadku dwie osoby
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News