Nie żyje
Pixabay - CC0 Public Domain
Autor Wojciech Olszowy - 4 Stycznia 2021

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Izabela Grochowina, miała tylko 23 lata. Porażająca przyczyna zgonu

Nie żyje 23-letnia Izabela Grochowina. Zajmująca się jeździectwem kobieta zmarła w wyniku kopnięcia w głowę przez konia. Do tragicznego wydarzenia doszło podczas spaceru. Amazonka została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie, ale niestety obrażenia były zbyt poważne.

  • Nie żyje utalentowana amazonka Izabela Grochowina
  • Miała na swoim wiele osiągnięć w jeździectwie
  • Wróżono jej wielką karierę
  • 23-latka zmarła w wyniku obrażeń po kopnięciu przez konia

Nie żyje Izabela Grochowina. Miała zaledwie 23 lata. Uprawiała jazdę konną, specjalizowała się w skokach przez przeszkody. Według ekspertów jeździectwa miała ogromny talent i szansę na wielką karierę w tej dyscyplinie. Środowisko jeździeckie ciepło wspomina Grochowinę, która zostanie przez nich zapamiętana jako dobra zawodniczka pomagająca innym.

Nie żyje Izabela Grochowina. Wszyscy są w szoku

Do tragicznego wydarzenia doszło podczas ostatniego dnia 2020 roku. W sylwestrowe popołudnie, około godziny 14.00, Izabela Grochowina stępowała swojego konia Hotstara na wybiegu w ośrodku jeździeckim klubu KJK Szary w Michałowicach (woj. małopolskie). W pewnym momencie zwierzę się spłoszyło i kopnęło 23-latkę w głowę.

- Zwierzę musiało się spłoszyć. Izabela była bardzo doświadczoną zawodniczką. Od lat trenowała jeździectwo. Była dobrze znana w świecie jeździeckim, regularnie brała udział w zawodach regionalnych i ogólnopolskich. Na pewno była czujna. To był wypadek - tłumaczyła w rozmowie z "Super Expressem" jedna z bliskich Grochowinie osób.

Grochowina padła na ziemię i doszło u niej do zatrzymania akcji serca. Znajdujące się na terenie ośrodka osoby szybko przybiegły na pomoc. Zaczęła się akcja reanimacyjna, dzięki której przywrócono funkcje życiowe. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Śmigłowiec zabrał dziewczynę do jednego z krakowskich szpitali.

Skandaliczne słowa legendy skoków o Kamilu Stochu. Bezsensowny atak, fani nie mogą uwierzyćSkandaliczne słowa legendy skoków o Kamilu Stochu. Bezsensowny atak, fani nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Tam zajął się nią sztab specjalistów, którzy walczyli o życie 23-latki. Niestety nie udało im się jej uratować. W pierwszych godzinach nowego roku stwierdzono zgon. Dla Izabeli Grochowiny miał to być ostatni spacer w roku i chciała w ten sposób spędzić ostatnie chwile przed sylwestrową zabawą.

Nie żyje utalentowana amazonka

Izabela Grochowina uznawana była przez wielu ekspertów za wielki talent polskiego jeździectwa. Wróżono jej wspaniałą karierę pełną sukcesów. Startowała w zawodach na poziomie regionalnym, ogólnopolskim jak i międzynarodowy. Na swoim koncie miała już wiele osiągnięć zdobywanych w Polsce i za granicą.

Była wymieniana w gronie najzdolniejszych polskich amazonek. Grochowina była jedną z czołowych zawodniczek specjalizujących się w skokach przez przeszkody. Środowisko jeździeckie zapamięta ją nie tylko jako świetną i utalentowaną amazonkę, ale również jako pomocną, skromną, pełną pasji i wielkiej miłości do zwierząt koleżankę.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News