nie żyje
youtube.com/ SlowTV Relax&Background
Autor Mateusz Wysokiński - 4 Kwietnia 2020

Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje kultowa postać skoków narciarskich, przegrał z wirusem

Nie żyje jedna z legendarnych postaci skoków narciarskich. Fin, który wraz ze swoją kadrą był na igrzyskach olimpijskich w Albertville, Lillehammer, Nagano, Salt Lake City, Turynie, Vanocuver i Soczi odszedł w wieku 64 lat. Jedna z najbardziej zasłużonych postaci kadry przegrała ciężką walkę z koronawirusem z Wuhan.

Nie żyje jedna z najważniejszych postaci skoków narciarskich w historii kadry Finlandii. Fińskie media podały dzisiaj bardzo smutną informację o śmierci członka reprezentacji, który był z kadrą od prawie 30 lat jako lekarz. Mężczyzna, który ostatnimi czasy wrócił z wakacji we Włoszech, od dwóch tygodni czuł się bardzo źle i walczył o swoje życie. Niestety, przegrał tę walkę.

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Zmarł słynny bramkarz, który zapisał się w historii. Wielbiły go dziesiątki tysięcy kibiców
   2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Były gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoByły gwiazdor Legii Warszawa ma poważne kłopoty. Może trafić do więzienia na kilka lat, złamał prawoCzytaj dalej

Nie żyje legenda fińskich skoków. Smutne doniesienia z Finlandii

Osobą, która zmarła jest lekarz reprezentacji Finlandii Juha Venalainen. Doktor, który towarzyszył Finom od czasów zimowych igrzysk olimpijskich w Albertville, przegrał ciężką walkę z koronawirusem, z którym zmagał się przez ostatnie dwa tygodnie. Fin niestety skorzystał z urlopu po sezonie skoków i wyruszył do Włoch na wakacje. Jak się okazało, ta decyzja kosztowała go życie.

Przebieg choroby Fina był wyjątkowo bolesny. Mężczyzna był podłączony do aparatury podtrzymującej życie, a jego stan pogarszał się z dnia na dzień. Venelainen, który przez lata był ulubieńcem fińskich skoczków narciarskich, zmarł w wieku 64 lat. Pierwszym medium w Polsce, które poinformowało o śmierci jest sport.pl.

Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym krajuTrener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym krajuCzytaj dalej

Skoczkowie wspominają Venalainena

O tym, jak bardzo Fin zapisał się w historii skoków narciarskich, możemy wywnioskować ze wspomnień członków reprezentacji Finlandii, którzy w lekarzu reprezentacji postrzegali dobrego ducha drużyny, który zawsze służył im pomocą, radą, a także przejawiał wielkie poczucie humoru.

- Nazywaliśmy go "Junnu". Był ostoją spokoju i szczęścia. Zawsze odpowiadał na moje telefony, gdy go potrzebowałem. Przypomina mi się, że miał taką swoją tradycję sylwestrową w Garmisch-Partenkirchen. Po kwalifikacjach zawsze od razu szedł do sklepu kupić całą wielką, sportową torbę fajerwerków. Gdy wieczorem robiło się ciemno, szliśmy z nim je poodpalać i omówić, co może nas czekać dzień później podczas noworocznego konkursu - opowiada Matti Hautamaeki, cytowany przez sport.pl

Swoje wspomnienie lekarza przytoczył także inny z kultowych, fińskich skoczków, Janne Haponnen.

- Był przyjacielem, wiele razy dzwoniliśmy do siebie i gadaliśmy nie tylko o skokach. Zapamiętam go jako bardzo otwartego i przyjaznego człowieka. To naprawdę obrzydliwe czasy, bardzo mi przykro z powodu tego, co go spotkało - mówi skoczek.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
    2. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
    3. Wspaniała informacja dla kibiców w całej Polsce. Polacy dostaną Ekstraklasę za darmo
    4. Orzeł Górskiego poważnie chory. Lekarze postawili najgorszą diagnozę
    5. Kamil Stoch oszukany. Polak nie dostanie całej nagrody za Raw Air, żenująca decyzja
    6. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News