Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 4 Maja 2020

Nie żyje legenda sportu. Był absolutnym rekordzistą czołowej ligi

Nie żyje trener, który był autorem jednego z największych osiągnięć w historii swojej dyscypliny. Jego rekord do dziś budzi ogromny szacunek i uznanie kolegów po fachu, mimo że został ustanowiony ponad trzy dekady temu.

W wieku 90 lat zmarł Don Shula, legendarny trener Miami Dolphins, drużyny futbolu amerykańskiego. Był autorem jednego z największych sukcesów nie tylko w historii zespołu, ale również całej ligi NFL.

Żona reprezentanta Polski to prawdziwa piękność. Jej zdjęcie w bikini rozpala do czerwoności (FOTO)Żona reprezentanta Polski to prawdziwa piękność. Jej zdjęcie w bikini rozpala do czerwoności (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Kubica ujawnił, gdzie mieszka. Prawdziwe luksusy, za tysiące euro. Jeden szczegół przyciąga uwagę (FOTO)
  2. Wysiadły z samochodu po kolizji, by zobaczyć co się stało. Zginęły na miejscu

Nie żyje Don Shula

Shula został szkoleniowcem "Delfinów" w 1970 roku . Już dwa lata później poprowadził zespół do pierwszego triumfu w Super Bowl. To był perfekcyjny sezon Miami Dolphins. Drużyna wygrała wszystkie 14 meczów w rozgrywkach, z czego dwa w fazie play-off. W finale wyższość ekipy z Florydy musieli uznać Washington Redskins.

W kolejnym sezonie "Delfiny" ponownie triumfowały w Super Bowl. Shula prowadził ekipę przez ćwierć wieku, czyli aż do 1995 roku. Wcześniej pracował jeszcze w zespole Baltimore Colts. W sumie przez 33 sezony na jego koncie uzbierało się 528 meczów, z których wygrał 347. W obu wspomnianych kategoriach jest rekordzistą NFL.

To on ma zastąpić Roberta Lewandowskiego. Czołowe kluby oszalały na punkcie młodego Polaka, trwa licytacjaTo on ma zastąpić Roberta Lewandowskiego. Czołowe kluby oszalały na punkcie młodego Polaka, trwa licytacjaCzytaj dalej

Kluby żegają Shulę

Swoją legendę za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnał klub, który zawdzięcza Shuli najwięcej. "Miami Dolphins z żalem informuje, że trener Don Shula zmarł dzisiejszego ranka w swoim domu. Odszedł w spokoju.Przez 50 lat był związany z Miami Dolphins. Wprowadził zespół w erę triumfów i umieścił na krajowej scenie sportowej" - czytamy.

Don Shula jest członkiem galerii sław NFL. Był dwukrotnie żonaty i miał pięcioro dzieci. Poza osiągnięciami sportowymi miał na swoim koncie dwa dyplomy naukowe. Ukończył studia matematyczne oraz socjologiczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny apel do Polaków. Ważne informacje z południa Polski
  2. Od jutra nowe godziny robienia zakupów. Ważne zmiany, które dotkną wszystkich
  3. Nie tylko piłka nożna wraca do gry. Pojawił się pomysł na kontynuowanie NBA
  4. Były reprezentant Polski zdenerwował kibiców. Chce zarabiać więcej jak premier. Innymi pieniędzmi gardzi
  5. Były piłkarz gotuje się przed walką z Najmanem. "Pseduosportowiec. Będzie mu przykro, kiedy dostanie lanie"
  6. Do ZUS wpłynęło już o 6,4 mld zł mniej ze składek. Co z naszymi emeryturami i zasiłkami?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News