Nie żyje hiszpanka
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 4 Listopada 2020

Tragiczne wiadomości z samego rana. Nie żyje mistrzyni świata, była legendą swojej dyscypliny

Nie żyje jedna z największych legend hiszpańskiego sportu. O śmierci utytułowanej zawodniczki poinformowała "Marca". W latach 90. zawodniczka należała do ścisłej światowej czołówki. Pochodząca z Kuby gwiazdorka sprawiła, że sport Hiszpanii wszedł na zupełnie nowy poziom. Środowisko sportowców pogrążyło się w żałobie.

Nie żyje jedna z największych legend hiszpańskiego sportu. "Marca' poinformowała, że w Neapolu w wieku 52 lat zmarła Taymi Chappe Valladares. Przez lata należała do ścisłej światowej czołówki w szermierce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  2. Media obiegły niepokojące doniesienia nt. 500 plus. Minister postawił sprawę jasno
  3. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuCzytaj dalej

Nie żyje legenda hiszpańskiego sportu

Urodzona w 1968 roku w Hawanie zawodniczka bardzo szybko pokazała swoje wielkie predyspozycje do szermierki na najwyższym poziomie. Bardzo szybko osiągnęła najwyższy światowy poziom i dołączyła do najlepszych zawodniczek na świecie.

Jeszcze jako reprezentanta Kuby zdobyła złoty medal w szermierce podczas mistrzostw świata w 1990 roku. Barwy swojej ojczyzny broniła także podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, na których nie odniosła sukcesu.

Po imprezie w Barcelonie podobnie jak wielu kubańskich sportowców na stałe osiedliła się w Hiszpanii. Tam wyszła za mąż, ale małżeństwo trwało do 1994 roku. Chappe Valladares uzyskała obywatelstwo hiszpańskie i od tamtego czasu występowała w nowych barwach narodowych.

Największe sukcesy odnosiła podczas mistrzostw świata. Już jako reprezentantka Hiszpanii w 1994 sięgnęła po raz kolejny po złoty medal. Trzy lata później stanęła na najniższym stopniu podium. W międzyczasie wzięła udział w igrzyskach olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.

Justyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietJustyna Kowalczyk nie wytrzymała. Mocno uderzyła w rządzących, poszło o Strajk KobietCzytaj dalej

Zmarła hiszpańska mistrzyni świata

Chappe Valladares była skazana na uprawianie sportu. Zawodniczka była córką Pedro Chappe, znanego kubańskiego koszykarza. Razem z reprezentacją Kuby sięgnął po brązowy medal podczas igrzysk olimpijskich z Monachium z 1972 roku.

- Świat szermierki pogrążył się w żałobie. Zmarła Taymi Chappe Valladares, legenda dyscypliny. Wszyscy hiszpańscy fechmistrzowie składają kondolencje jej rodzinie w tych trudnych czasach. Spoczywaj w pokoju - napisał na swojej stronie internetowej Hiszpański Związek Szermierki.

- Obdarzona wyjątkową osobowością, przekazała swoją siłę drużynie narodowej, czyniąc ją najlepszą drużyną kobiet w historii naszego sportu i jedną z najlepszych na świecie. Pamięć o Tobie pozostanie w każdym z nas, we wszystkich, którzy Cię znali i podziwiali Twoją pasję do szermierki - napisano w oświadczeniu.

Na razie nie są znane przyczyny śmierci utytułowanej hiszpańskiej zawodniczki. Cały świat szermierki pogrążył się w żałobie. Ze wszystkich stron świata na ręce hiszpańskiej federacji spływają kondolencje.

- Wszyscy hiszpańscy szermierze zgodnie przesyłają kondolencje i całą naszą miłość jego rodzinie w tych trudnych czasach - napisał na stronie Hiszpański Związek Szermierki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Banknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwości
  2. 50 tys. Polaków dostanie specjalny sprzęt od Ministerstwa Zdrowia. Znamy nowy sposób na walkę z pandemią
  3. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje
  4. Warta Poznań bezlitosna dla Legii Warszawa. Wszystko przez wczorajszy mecz, "umowa została złamana"
  5. Michał Żewłakow potwierdził swój powrót. Tym razem II liga, będzie tam ze starym znajomym
  6. Od wtorku nowe rozporządzenie dotyczące praw jazdy - Co się zmieni?
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News