Nie żyje
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 5 Kwietnia 2020

Legenda amerykańskiego sportu zmarła z powodu wirusa. "Dzielnie walczył do samego końca"

Nie żyje zasłużona postać ligi futbolu amerykańskiego NFL Tom Dempsey. U byłego gracza m.in. New Orlean Saints stwierdzono koronawirusa. Legenda klubu z Nowego Orleanu miała 73 lata.

Zakażenie koronawirusem u Dempseya stwierdzono 25 marca. Nie były to jedyne problemy zdrowotne słynnego futbolisty - były gwiazdor NFL cierpiał również na chorobę Alzheimera oraz demencję starczą. Jego śmierć opłakują fani futbolu amerykańskiego na całym świecie.

Robert Lewandowski przekazał milion euro polskim szpitalom. Wiemy, na co zostaną wydaneRobert Lewandowski przekazał milion euro polskim szpitalom. Wiemy, na co zostaną wydaneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski klub okradziony przez złodziei. Stracili wiele tysięcy złotych, dramatyczny apel
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka

Nie żyje Tom Dempsey. Był rekordzistą mimo kalectwa

Dempsey grał na pozycji kopacza (kickera). Występując w zespole New Orlean Saints, w 1970 roku ustanowił rekord długości skutecznego uderzenia - 63 jardy. Dopiero siedem lat temu wynik ten o jeden jard poprawił Matt Prater z Denver Broncos.

W najlepszej na świecie lidze futbolu amerykańskiego NFL występował przez 11 lat - w New Orlean Saints (1969-70), Philadelphia Eagles (1971-74), Los Angeles Rams (1975-76), Houston Oilers (1977) i Buffalo Bills (1978-79). Grał w specjalnym bucie, ponieważ urodził się bez palców w prawej nodze i prawej dłoni. Nie przeszkodziło mu to jednak zająć miejsca w klubowej galerii sław Saints.

Bokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąBokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąCzytaj dalej

Klub wspomina Dempseya

Na stronie internetowej klubu kondolencje rodzinie zmarłego złożył właściciel New Orleans Saints Gayle Benson. "Nasze myśli i modlitwy są teraz przy Carlene (żona gracza - przyp. red.) i całej rodzinie Dempseyów po śmierci ich drogiego Toma. Rodzina 'Świętych' z Nowego Orleanu jest głęboko zasmucona i załamana w tym najtrudniejszym momencie. Życie Toma przemawiało bezpośrednio do mocy ludzkiego ducha i stanowiło przykład jego zdecydowanej determinacji, aby nie dopuścić, by przeszkody utrudniały podążanie za jego marzeniami i aspiracjami. Był przykładem tej samej walki i męstwa w ostatnich latach, kiedy dzielnie walczył z chorobami, ale nigdy nie załamał się i zachował swoje charakterystyczne poczucie humoru. Zajmuje szczególne miejsce w sercach i umysłach rodziny 'Świętych'" - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć
  2. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  3. Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości
  4. Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzji
  5. Gwiazdor Legii mógł wrócić po latach do Warszawy. Jedyne co chciał, to mieszkanie i samochód
  6. Biedronka znalazła sposób na ominięcie limitu osób. Wielkie zmiany już w ten weekend

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News