Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Maja 2020

Nie żyje słynny olimpijczyk. Taką karierą nie może się pochwalić nikt inny

Nie żyje znany z występów na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie i Atlancie lekkoatleta. Utytułowany zawodnik zasłynął z wszechstronności, gdyż z powodzeniem startował w różnych dyscyplinach. Jak poinformowały media, od dawna zmagał się z chorobą.

Nie żyje kolejna wybitna postać światowego sportu. W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy wybitnych przedstawicieli wielu dyscyplin. Tym razem napłynęły do nas wiadomości o śmierci byłego olimpijczyka, który z sukcesami startował w różnych konkurencjach.

Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Nie żyje kolejny znany sportowiec

W ostatnich kilku tygodniach pożegnaliśmy niestety wielu przedstawicieli świata sportu. Z powodu pandemii koronawirusa, ale także innych chorób straciliśmy między innymi legendarnego trenera Realu, Barcelony i Atletico Radomira Anticia, byłego prezesa “Królewskich” Lorenzo Sanza, wybitnego bramkarza Chelsea i mistrza świata Petera Bonettiego czy jednego z najlepszych kierowców wyścigowych w hitorii Stirlinga Mossa.

Dziś dotarły do nas smutne wiadomości o śmierci dwukrotnego olimpijczyka. Zawodnika, który zasłynął z wszechstronności, gdyż po zakończeniu kariery w lekkiej atletyce, zajął się jazdą bobslejami.

Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)Czytaj dalej


Zmarł Stefan Burkart. Startował w sprincie i… bobslejach

W wieku 62-lat po długiej walce z chorobą zmarł Stefan Burkart. Szwajcar startował na największych imprezach świata w tym igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku i Atlancie w 1996. Jego specjalnością były biegi sprinterskie na 100 i 60 metrów. Rekord życiowy z “setki” to 10,32 natomiast na 60 metrów w hali 6,61.

Po zakończeniu aktywnych startów na bieżniach postanowił zostać bobsleistą i startował nawet w zawodach Pucharu Świata. Nie udało mu się jednak na dobre zaistnieć w tej dyscyplinie. Sukcesy przyszły, dopiero gdy zajął się pracą szkoleniową z bobsleistami i skeletonistami. Pod jego okiem wyrosło kilku przyszłych medalistów olimpijskich. Burkart związał się z inną lekkoatletką Heleną Barnett. Ich syn, Nishan, występował natomiast w młodzieżowych drużynach Manchesteru United, a obecnie gra dla rezerw Freiburga.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmarł ceniony Polak. Tragiczne wieści z Rzymu
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Włochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażające

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News