Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 5 Września 2020

Żałoba w Niemczech. Nie żyje prezes klubu Bundesligi, przegrał po walce z ciężką chorobą

Nie żyje jedna z czołowych postaci w niemieckiej lidze, prezes klubu z Bundesligi, z którym związany był od najmłodszych lat. Choć środowisko piłkarskie zdawało sobie sprawę z jego pogarszającego się stanu zdrowia, to śmierć takiej osobistości to cios nie tylko dla samego klubu, ale także całej niemieckiej piłki.

Nie żyje prezes TSG 1899 Hoffenheim, Peter Hoffman. Nie można go nazwać inaczej jak legendą tego niemieckiego klubu, ponieważ prowadził go od ponad 20 lat i to m.in. dzięki jego ciężkiej pracy Hoffenheim z regionalnego klubu stało sie stałym uczestnikiem rozgrywek Bundesligi.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Anna Lewandowska spotka się ze swoją fanką w sądzie? Poszło o fortunę, "miała mnie zastraszyć"
  2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?
Tragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratowaćTragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratowaćCzytaj dalej

Nie żyje Peter Hoffman, Niemcy pogrążyli się w żałobie

Jego historię należy rozpocząć od pierwszych kroków w piłce nożnej, jakie stawiał właśnie w drużynie Hoffenheim. Hoffman nie zrobił jednak zawrotnej kariery i rzucił piłkę nożną. Wrócił do niej już nie jako piłkarz, ale właściciel firmy i uznany biznesmen. Ze swoim klubem był związany od zawsze i to przyczyniło się do jego sukcesu.

Na prezesa został wybrany w 1996 roku i funkcję tę pełnił nieprzerwanie aż do teraz. Wraz z właścicielem klubu, Dieterem Hoppem, wyciągnęli Hoffenheim z poziomu amatorskiego aż do samej Bundesligi, w której zespół TSG występuje nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Hoffman był również mniejszościowym udziałowcem klubu.

Anna Lewandowska spotka się ze swoją fanką w sądzie? Poszło o fortunę, Anna Lewandowska spotka się ze swoją fanką w sądzie? Poszło o fortunę, "miała mnie zastraszyć"Czytaj dalej

Przegrał z wyniszczającą chorobą

Peter Hoffman zachorował na białaczkę w zeszłym roku tuż przed Bożym Narodzeniem. Początkowo wydawało się, że leczenie przyniosło oczekiwane skutki, jednak w sierpniu 2020 roku pojawiły się powikłania. Prezes Hoffenheim trafił do specjalistycznej kliniki, jednak ostatecznie przegrał z chorobą. 4 września klub poinormował o jego śmierci.

- Straciliśmy człowieka, który znał TSG jak nikt inny. Jego praca nigdy nie zostanie zapomniana. Zawsze będzie nam go bardzo brakowało - powiedział właściciel klubu Dietmar Hopp. Peter Hoffman zmarł w wieku 61 lat.

Źródło: WP SportoweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej
  2. Naukowcy określili dokładny rozmiar Megalodona. To był prawdziwy potwór
  3. Krzysztof Stanowski grzmi po meczu reprezentacji Polski. Na oczach tysięcy widzów padły mocne słowa
  4. Tragiczna wiadomość z samego rana. 22-letni gwiazdor zmarł na oczach fanów, lekarze nie dali rady go uratować
  5. Kuriozalne słowa Jerzego Brzęczka po meczu z Holandią. Zagraliśmy słabo i bez stylu, a on "jest zadowolony"
  6. 77-letnia Urszula Dudziak zaskoczyła swoich fanów. Zdecydowała się na wyzwanie, którego nie podjęła się jeszcze nigdy w życiu

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News