Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 5 Października 2020

Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem

Nie żyje legendarny amerykański zawodnik, który przez całe lata prezentował najwyższy światowy poziom. Na swoim koncie ma wiele tytułów zarówno drużynowych jak i indywidualnych. Niestety, po długiej walce z chorobą były sportowiec zmarł.

Nie żyje niezwykle popularny baseballista Bob Gibson, który całą swoją karierę spędził w zespole St. Louis Cardinals. Jego śmierć to cios dla całego środowiska sportowego. Słynny były zawodnik od ponad roku zmagał się z rakiem trzustki i 2 października 84-latek zmarł.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch okradziony z wielkiej nagrody? Polak pominięty, wciąż nie dostał ani złotówki, inni dostali fortunę
  2. Chodził po Wadowicach przebrany za Jana Pawła II. Ludzie klękali i modlili się
  3. Zbigniew Boniek przekazał dramatyczną wiadomość dla trenera reprezentacji. Ujawniono prawdę
Anna Przybylska nie żyje od 6 lat. Jarosław Bieniuk znalazł sobie nową wybrankę? Został przyłapany u boku wielkiej pięknościAnna Przybylska nie żyje od 6 lat. Jarosław Bieniuk znalazł sobie nową wybrankę? Został przyłapany u boku wielkiej pięknościCzytaj dalej

Nie żyje Bob Gibson, legenda Baseballa

Przez całą swoją karierę Robert Gibson był związany z zespołem Cardinals, a grał tam w latach 1959 - 1975 łącznie występując w 17 sezonach Major League Baseball (MLB) czyli najlepszej lidze świata. 9-krotnie brał udział w meczu All-Star, dwukrotnie ze swoim zespołem sięgnął po mistrzostwo MLB, tzw. World Series.

W 1968 roku Gibson zdobył tytuł MVP (najlepszego zawodnika) całego sezonu. W 1981 roku, sześć lat po zakończeniu kariery, został wybrany do Baseballowej Galerii Sław. Zaraz po tym jak skończył zawodowę grę klub St. Louis Cardinals zastrzegło numer 45, z jakim grał Gibson.

Lech Poznań sprzedaje swoją największą gwiazdę. Młody Polak zagra w Premier League, mamy rekord EkstraklasyLech Poznań sprzedaje swoją największą gwiazdę. Młody Polak zagra w Premier League, mamy rekord EkstraklasyCzytaj dalej

Nierówna walka z chorobą

Inaczej niż wielu byłych sportowców Amerykański baseballista nie starał się o pracę trenera zaraz po zakończeniu kariery. Wrócił do rodzinnego miasta, gdzie m.in. zainwestował w lokalne radio czy założył własną restaurację. Dopiero w 1981 roku postanowił wrócił do Baseballu jako trener, jednak nie odnosił już takich sukcesów, jak w karierze zawodniczej. Gibson w lipcu 2019 roku usłyszał straszną diagnozę - rak trzustki. Pomimo walki z chorobą i odbytej chemioterapii lekarzom nie udało się go uratować.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  2. Znamy prognozę na nadchodzącą zimę. Gigantyczny wpływ globalnego ocieplenia, wszystko już jasne
  3. Robert Lewandowski usłyszał zadziwiającą wiadomość. Teraz będzie grał dużo mniej, kibice złapali się za głowy
  4. Adam Małysz zadziwił całą Polskę. Na oczach milionów pokazał nieznaną pasję, nie znaliśmy go od tej strony (WIDEO)
  5. Chelsea pozbywa się piłkarza. Wielkie wzmocnienie ekipy reprezentantów Polski, to będzie hit
  6. Ogromna zmiana w opłacaniu składek. ZUS wprowadza rewolucję

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News