Nie żyje
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 6 Lutego 2020

Nie żyje medalista mistrzostw świata. Miał tylko 22 lata

Nie żyje sportowiec, któremu wróżono świetlaną przyszłość. Mimo śmierci w młodym wieku zdążył sięgnąć po dwa brązowe medale mistrzostw świata. 22-latek zmarł po długiej chorobie.

Media podały informację o śmierci Abadiego Hadisa. Etiopski biegacz miał tylko 22 lata. Młody sportowiec zmarł w szpitalu w Mekelie w północnej Etiopii.

Rewelacyjny wynik reprezentanta Polski. Jest najlepszy w tym sezonieRewelacyjny wynik reprezentanta Polski. Jest najlepszy w tym sezonieCzytaj dalej

Abadi Hadis nie żyje. Tajemnicze przyczyny śmierci

Przyczyny śmierci młodego lekkoatlety nie są znane. Wiadomo tylko, że Hadis od wielu miesięcy zmagał się z ciężką i, jak podają media, "skomplikowaną" chorobą. O życie biegacza walczyli lekarze ze szpitala uniwersyteckiego Ayder Referral de la Universidad de Mekele. niestety, nie udało im się uratować sportowca.

Koledzy biegacza zrozpaczeni po jego śmierci

- Wszyscy w zespole jesteśmy zdruzgotani. Będziemy tęsknić! - powiedział mediom Selemon Barega, 20-letni biegacz długodystansowy z Etiopii, a prywatnie dobry kolega Hadisa.

Mimo młodego wieku, sportowiec miał na koncie wiele sukcesów międzynarodowych. W 2017 r. zdobył brązowy medal (indywidualnie) i brąz (w drużynie) na mistrzostwach świata w biegach przełajowych. Rok wcześniej wystąpił również na olimpiadzie, gdzie zajął 15. miejsce w biegu na 10 000 m. Na tym samym dystansie zajął 7. w lokatę igrzyskach afrykańskich w 2019 r.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat napastnika reprezentacji Polski. Nie pojedzie na Euro, kibice nie mogą uwierzyć
  2. Świetne wiadomości z TVP. Znany dziennikarz przejdzie do stacji na Euro 2020
  3. Przerażające doniesienia ze świata sportu. Ofiary gwałtów postanowiły przerwać milczenie
  4. Krzysztof Piątek odmówił Mourinho. Napastnik poszedł za radą żony
  5. Legia Warszawa pozbywa się dwóch piłkarzy. Nie zobaczymy ich na boiskach Ekstraklasy
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News