nie żyje
youtube.com
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Marca 2020

Wielka tragedia odebrała głos kibicom. Ośmiu piłkarzy zginęło w trakcie drogi na mecz

Nie żyje ośmiu piłkarzy, którzy wybierali się na mecz ligowy. Zawodnicy drużyny Etoile de Guinee, którzy pojechali na pierwszy mecz ligowy w tym sezonie zginęli w wypadku samochodowym. Na miejscu katastrofy autobusu pracuje policja, która ma podejrzenia co do przyczyny zdarzenia. Te informacje są wyjątkowo smutne.

Nie żyje ósemka piłkarzy. Zawodnicy Etoile de Guinee z Gwinei podróżowali na mecz, mieli bardzo nieprzyjemny wypadek samochodowy. Autobus z piłkarzami na pokładzie rozbił się, a w samym wypadku zginęli podstawowi gracze ekipy. Policja z Gwinei przekazała tą informację BBC wraz z wiadomościami na temat potencjalnej przyczyny zdarzenia.

Kompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowaneKompromitacja reprezentantek Polski. Miały dostać złoto, zostały zdyskwalifikowaneCzytaj dalej

Nie żyje ośmiu piłkarzy. Przykre doniesienia z Gwinei

Do zdarzenia doszło dzisiaj w godzinach porannych. Piłkarze z Konakry, a więc stolicy afrykańskiego państwa jechali na inaugurację ligi do oddalonego o 650 kilometrów Karkanu. Około 250 kilometrów za stolicą, w Mamou doszło do przerażającego zdarzenia. Pojazd się rozbił, a swoje życie zakończyło ośmiu piłkarzy.

Według mediów lokalnych liczba ofiar może być jednak większa. Mówi się o 11 rannych i reszcie piłkarzy i trenerów przewiezionych do okolicznych szpitali. Tej liczby nie potwierdzają jednak władze państwowe, które mówią o 8 zmarłych.

Kolega Kamila Glika uderzył sędziego w trakcie meczu. Nagranie mrozi krew w żyłach (WIDEO)Kolega Kamila Glika uderzył sędziego w trakcie meczu. Nagranie mrozi krew w żyłach (WIDEO)Czytaj dalej

Policja przekazała informacje o katastrofie

Pierwszym medium, które dowiedziało się o tragedii gwinejskiego autokaru, jest BBC. Brytyjczycy skontaktowali się z policją, która wciąż pracuje na miejscu katastrofy i ustala, co mogło stać za przyczyną wypadku. Jedna z hipotez wydaje się wyjątkowo prawdopodobna.

Mowa bowiem o bardzo słabym stanie technicznym autokaru ekipy ze stolicy Gwinei. Pojazd miał być bardzo stary oraz mieć uszkodzone hamulce, przez co najprawdopodobniej nie wyhamował w trakcie jazdy i rozbił się. Więcej informacji będzie wiadomo w przeciągu następnych dni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
  2. Paweł Królikowski będzie pochowany w Warszawie. Syn podał datę jego pogrzebu
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News