Nie żyje
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 6 Kwietnia 2020

Nie żyje 25-letni piłkarz. Zawodnik zdołał uratować siedem osób

Nie żyje Jordan Sinnott, zawodnik półzawodowego Matlock Town. 25-letni piłkarz był graczem, jakich tysiące, a jego kariera prawdopodobnie przeszłaby niezauważona przez światowe media. Stało się jednak inaczej, a Sinnott został bohaterem dopiero po swojej śmierci.

25-letni zawodnik pewnego dnia poprosił swoją rodzinę, by w razie wypadku przekazać jego organy do przeszczepu. Ta niezwykła i niebywale dojrzała decyzja jak na tak młodego człowieka, pozwoliła później uratować siedem istnień.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polski klub okradziony przez złodziei. Stracili wiele tysięcy złotych, dramatyczny apel
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Samobójstwo z wirusem w tle. Słynny klub pogrążony w żałobieSamobójstwo z wirusem w tle. Słynny klub pogrążony w żałobieCzytaj dalej

Nie żyje Jordan Sinnott

Okazało się, że Anglik przeczuł niebezpieczeństwo. Piłkarz w styczniu uległ poważnemu wypadkowi, w którym doznał złamania czaszki. Sinnott został natychmiast przewieziony do szpitala, ale mimo wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. Dzięki złożonej wcześniej deklaracji, pomimo śmierci mózgowej, organy Sinnotta uratowały życie siedmiu osobom.

O sprawie donosi brytyjski portal mirror.co.uk. Jak podaje serwis, dane osób, które zostały uratowane dzięki organom Sinnotta, pozostają niezane. Wiadomo jedynie, że to ludzie w wieku od 20 do 50 lat. - On uwielbiał dawać. Nawet po śmierci zdołał to zrobić. Przynajmniej jego serce wciąż bije - powiedział portalowi brat zmarłego piłkarza, Tom.

Bokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąBokser przebił Roberta Lewandowskiego. Przekaże ogromną sumę na walkę z epidemiąCzytaj dalej

Przeciętny piłkarz, wielki człowiek

Jordan Sinnott nie był wybitnym zawodnikiem, a szczytem jego kariery były dwa występy na poziomie Championship, czyli drugiej ligi angielskiej. Najwięcej meczów zanotował jednak w National League (piąty poziom rozgrywkowy). Był wychowankiem Huddersfield, a przed transferem do Matlock Town, zaliczył występy m.in. w Bury, Chesterfield czy Halifax Town.

Źródło: mirror.couk/Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Pilne doniesienia z Niemiec. Wiemy już, kiedy wróci Bundesliga, ekspert nie ma wątpliwości
  4. Noriaki Kasai Zakończy karierę? Japoński skoczek poinformował o swojej decyzji
  5. Gwiazdor Legii mógł wrócić po latach do Warszawy. Jedyne co chciał, to mieszkanie i samochód
  6. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News