Nie żyje pingpongista
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 6 Lipca 2020

Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju

Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego sportu. Przez lata królował w polskim sporcie i był jednym z popularyzatorów swojej dyscypliny nad Wisłą. O śmierci 84-letniego mistrza poinformował syn zawodnika, również mistrz Polski.

Nie żyje pięciokrotny mistrz Polski. W poniedziałek syn wybitnego zawodnika poinformował, że wielki mistrz zmarł w wieku 84. lat. Wiadomość o śmierci Janusza Kusińskiego wstrząsnęła światem polskiego sportu. Zawodnik przez lata znajdował się w czołówce krajowych tenisistów stołowych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny incydent podczas treningu. 16-letni piłkarz został trafiony piorunem
  2. Tragedia w Ustroniu Morskim. Czarny scenariusz się spełnił, 19-latek nie żyje
Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej pochwaliła się figurą. Gorące zdjęcie, co za uroda (FOTO)Córka Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej pochwaliła się figurą. Gorące zdjęcie, co za uroda (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje jeden z najlepszych zawodników w historii Polski

O śmierci byłego mistrza Polski poinformował jego syn Marcin, który na swoim koncie ma dwa złote medale Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

- Tata był prekursorem tenisa stołowego w naszej rodzinie. Przez dwie dekady zdobywał medale w mistrzostwach kraju, a później miłość do tego sportu przelał na mnie oraz wnuczki - Klaudię i Blankę. Ojciec był moim pierwszym trenerem i współtwórcą sukcesów. Potem wspierał moje córki. Nawet w ostatnich latach, jeśli zawody były w Warszawie lub okolicach, czasami przyjeżdżał, doradzał i kibicował. Uczył nas grać niemal wszędzie, pamiętam np. pojedynki Klaudii z dziadkiem na działce na małym stole - powiedział Marcin Kusiński były reprezentant Polski, a obecnie trener żeńskiego Startu Nadarzyn.

Janusz Kusiński największe sukcesy święcił w latach 1954-1974. Podczas swojej kariery zdobył aż 39 złotych medali mistrzostw Polski w tym 5 złotych. W deblu grał w parze m.in.: ze Zbigniewem Calińskim. Jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Polski. Więcej medali mają od niego tylko Danuta Szmidt-Calińska, z którą grał w mikście, a także Czesława Noworyta i Lucjan Błaszczyk.

Dzika impreza Bayernu po zdobyciu mistrzostwa. Robert Lewandowski bawił się do upadłegoDzika impreza Bayernu po zdobyciu mistrzostwa. Robert Lewandowski bawił się do upadłegoCzytaj dalej

Rodzina kontynuuje rodzinne dziedzictwo

Janusz Kusiński zapoczątkował tradycje pingpongowe w swojej rodzinie. Do reprezentacji Polski trafił syn zawodnika - Marcin, który wciąż jest aktywnym zawodnikiem. Obecnie występuje w barwach PWSZ Zamość, które wprowadził do Superligi. Karierę w tenisie stołowym robi także wnuczka zmarłego mistrza - Klaudia.

Zarówno syn Janusza Kusińskiego, jak i jego córka osiągali sukcesy w Mistrzostwach Polski. Oboje zdobywali złote medale. Marcin Kusiński dwukrotnie zwyciężał w grze indywidualnej, a Klaudia Kusińska w grze podwójnej w parze z Magdaleną Szczerkowską.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już nie tylko pouczenie, a mandat do 500 zł. Wjazd bez uprawnienia do jednej ze stref może słono kosztować
  2. Wielka Brytania rezygnuje z sieci 5G od chińskiego giganta
  3. Dzika impreza Bayernu po zdobyciu mistrzostwa. Robert Lewandowski bawił się do upadłego
  4. Nie żyje wybitna postać polskiego sportu. Był pięciokrotnym mistrzem kraju
  5. Dwa gole reprezentanta Polski w Serie A. Został bohaterem meczu, Brzęczek w końcu na niego postawi? (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News