Nie żyje wenezuela
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 6 Sierpnia 2020

Zagadkowa śmierć kontrowersyjnej postaci futbolu. Sprawa budzi wiele wątpliwości

Nie żyje jedna za najważniejszych postaci południowoamerykańskiego futbolu. Zanany działacz w połowie lipca został aresztowany za korupcję. Kilka dni później trafił do szpitala, gdzie lekarze do samego końca walczyli o jego życie. Miał 61 lat.

Nie żyje prezes Wenezuelskiego Związku Piłki Nożnej Jesus Berardinelli. Krajową federacją piłkarską rządził od marca, kiedy w wyniku afery korupcyjnej stanowisko stracił jego poprzednik. W lipcu organy ścigania aresztowały Berardinelliego pod zarzutami defraudacji publicznych pieniędzy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Odwołują loty do Warszawy. Klamka zapadła
Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyGdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyCzytaj dalej

Nie żyje jedna z najważniejszych postaci wenezuelskiego futbolu

22 lipca działacz trafił do szpitala w związku z problemami z oddychaniem. Od lat Berardinelli miał problemy z cukrzycą, a także z nadciśnieniem i niewydolnością nerek. Jednak oficjalna przyczyna śmierci działacza nie została podana. Niektóre źródła podają, że był zakażony koronawirusem.

- Składamy najszczersze wyrazy współczucia wszystkim bliskim, a w szczególności wdowie Adrianie Martinez de Berardinelli oraz ich dzieciom Gianfrabco, Guilianie i Gianpiero. To niespodziewana śmierć i dotknęła nas wszystkich - napisał oświadczeniu wenezuelska federacja piłkarska.

Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąLekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąCzytaj dalej

Lekarze nie podają przyczyny śmierci wenezuelskiej federacji piłkarskiej

Jeżeli potwierdzą się informacje, że Berardinelli zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem, będzie to kolejna śmierć spowodowana pandemią w południowoamerykańskim futbolu. Kilka tygodni temu świat obiegła wiadomość o śmierci Cesara Salinasa, prezesa Boliwijskiego Związku Piłki nożnej.

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu daje o sobie znać. Agencja Reuters podaje, że na świecie co 15 sekund umiera osoba, która była zakażona wirusem. W Ameryce Południowej sytuacja jest dramatyczna. W samej Brazylii wykryto niemal 3 miliony przypadków zakażenia. W Wenezueli na razie wykryto ok. 25 tysięcy przypadków i zanotowano niemal 200 zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wchodzi nowa opłata. Rachunki w górę o 107 zł
  2. Futurystyczne wizje stają się faktem. Naukowcy kodują dane w ludzkim DNA
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News