nie żyje zawodnik
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 6 Grudnia 2020

Dotarły do nas tragiczne wiadomości. Nie żyje Wojciech Wojciechowski, wielu Polaków w żałobie

Nie żyje były znany bramkarz polskiej Ekstraklasy. Polskie media obiegła wiadomość, że zmarł Wojciech Wojciechowski, były zawodnik m.in.: Lecha Poznań i Cracovii. W swojej karierze był także szkoleniowcem i trenerem bramkarzy Pasów. Wychował wielu znakomitych polskich bramkarzy. Wiadomości o śmierci piłkarza podała jego rodzina. Miał 62 lata.

  • Nie żyje były piłkarz m.in.: Lecha Poznań i Cracovii, Wojciech Wojciechowski.
  • Wojciechowski przez lata był trenerem bramkarzy Pasów.
  • Tragiczne wiadomości podała rodzina byłego piłkarza. Miał 62 lata.

Nie żyje były znakomity bramkarz m.in.: Lecha Poznań i Cracovii Wojciech Wojciechowski. Wiadomości o śmierci byłego bramkarza Pasów obiegły media w Polsce. O śmierci piłkarza poinformowała jego rodzina. Miał 62 lata.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Mariusz Pudzianowski pławi się w luksusach. Ma dom jak z bajki, przypomina pałacMariusz Pudzianowski pławi się w luksusach. Ma dom jak z bajki, przypomina pałacCzytaj dalej

Nie żyje były bramkarz Cracovii i Lecha Poznań

- Ze smutkiem informujemy, że odszedł od nas wieloletni golkiper oraz trener bramkarzy Pasów, Wojciech Wojciechowski - napiała Cracovia w oświadczeniu na stronie internetowej.

Zobacz także: Przykre informacje o Franciszku Pieczce. Przygnębiające słowa aktora

Wojciechowski urodził się w grudniu 1957 roku w Ostrwie Wielkopolskim. Tam też stawiał swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. Dla miejscowej Ostrovii grał przez niemal dekadę w latach 1970-1979.

Z Ostrowa wyciągnął go największy klub z Wielkopolski. W 1979 roku trafił do Lecha Poznań, w którym regularnie bronił w latach 1979-1984. Swój szczyt kariery osiągnął po przenosinach do Cracovii.

Zobacz także: Przestępcy udają ZUS, też mogłeś dostać podejrzany mail

Dopiero w krakowskim klubie zaznał smaku gry w Ekstraklasie (ówczesna 1. Liga). W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył siedem spotkań wiosną 1984 roku. Razem z Cracovią doświadczył dwóch spadków. Najpierw z Ekstraklasy po sezonie 1983/1984, a rok później do 3. Ligi.

Nie żyje słynny piłkarz. Strzelił gola w finale mistrzostw EuropyNie żyje słynny piłkarz. Strzelił gola w finale mistrzostw EuropyCzytaj dalej

Wielki smutek w rodzinie Pasów

Na zakończenie kariery udało mu się jeszcze wyjechać za granicę. W latach 1987-1989 z powodzeniem występował w niemieckim Ahlen. Zaraz po zakończeniu kariery zawodnika rozpoczął pracę jako szkoleniowiec.

Po czterech latach przerwy wrócił do Cracovii, ale już jako trener. Pasy pod jego wodzą nie odnosiły większych sukcesów. Później jeszcze pracował w Pogoni Lwówek, Sparcie Kazimierza Wielka.

Do Krakowa wrócił ponownie latem 2003 roku. Jednak tym razem zajął stanowisko trenera bramkarzy. Jego podopiecznymi w zespole Pasów byli m.in.: Sławomir Olszewski i Marcin Cabaj.

Wojciechowski zmarł 11 listopada, ale dopiero teraz rodzina przekazała informacje o jego śmierci do mediów. Tysiące Polaków, którzy mieli okazję podziwiać jego grę na boisku, pogrążyło się w żałobie.

- Składamy najszczersze kondolencje Rodzinie, Bliskim i wszystkim jego Znajomym - napisąła Cracovia w specjalnym oświadczeniu.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News