Nie żyje trener PZPN
Unsplash - CC0 Public Domain
Autor Piotr Bernaciak - 8 Stycznia 2021

Przed chwilą PZPN przekazał Polakom druzgocącą informację. Zmarł kultowy polski trener, był znany wielu kibicom

Nie żyje kultowy trener i działacz piłkarski, który był znany tysiącom polskich kibiców. Informacje o jego odejściu przekazał przed chwilą fanom Polski Związek Piłki Nożnej. Niestety, okazało się, że polska piłka straciła kultową postać.

Nie żyje Wojciech Przybylski. O jego śmierci poinformował przed chwilą wszystkich kibiców Polski Związek Piłki Nożnej. Dotarła do nas informacja o odejściu uznanego polskiego szkoleniowca, którego znać mogli przede wszystkim kibice z Pomorza.

Wojciech Przybylski był ważną postacią dla tego regionu. Przez lata prowadził on znane drużyny piłkarskie związane przede wszystkim z Gdańskiem i z pewnością zapisał się w ich historii. Szkoleniowiec dał się również później zapamiętać jako działacz.

Dziś niestety podano informacje o śmierci Przybylskiego. O wszystkim poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, który przekazał pilne wiadomości za sprawą mediów społecznościowych.

Nie żyje Wojciech Przybylski.

Wojciech Przybylski urodził się 7 sierpnia 1939 roku w Tczewie. Przez piętnaście lat grał zawodowo w piłkę nożną w pomorskich klubach, a po latach jako trener poprowadził kilka z nich. Zasiadał na ławce szkoleniowej Stoczniowca i Lechii Gdańsk.

Wielka tragedia podczas meczu we Francji. Życie stracił znany zawodnik, nikt nie był w stanie mu pomócWielka tragedia podczas meczu we Francji. Życie stracił znany zawodnik, nikt nie był w stanie mu pomócCzytaj dalej

Przez lata był członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, co wiązało się z doskonałą opinią o jego kompetencjach wśród wielu pracowników krajowego związku. Pracował również w roli rzecznika PZPN. Tę funkcję pełnił od 2004 roku

Niestety, dziś PZPN za pośrednictwem Twittera przekazał najsmutniejszą informację. Dowiedzieliśmy się, że Wojciech Przybylski zmarł w wieku 81 lat. Na stronie związku pojawił się komunikat oraz kondolencje skierowane do najbliższych.

Co ważne, Wojciech Przybylski pracował nie tylko w PZPN, ale również w jego pomorskim oddziale, co tylko podkreśla, jak bardzo oddany był dla swojego regionu. Jego zasług nie sposób jest nie docenić, co podkreśla wielu kibiców.

Zmarł Wojciech Przybylski. Ogromna strata

Nie podano powodów śmierci Wojciecha Przybylskiego. Mężczyzna odszedł w wieku 81 lat. Jako pierwsza o jego odejściu poinformowała gdańska Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, w której przez lata wykładał. Dopiero później informację wielu kibicom przekazał PZPN.

Dołączamy się do kondolencji i przekazujemy wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News