Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Maja 2020

Nie żyje piłkarski reprezentant Polski. Był prawdziwą legendą swojego klubu

Nie żyje były reprezentant Polski w piłce nożnej. Zawodnik przez lata występował w polskich klubach i stał się legendą. Piłkarz, który po zakończeniu kariery zamieszkał na stałe w Austrii, zmarł przedwcześnie w wieku zaledwie 62 lat.

Nie żyje piłkarski reprezentant Polski. Wiadomość o śmierci kolejnego już w ostatnich tygodniach przedstawiciela tej dyscypliny dotarła do nas dzisiaj z Austrii. Tam po zakończeniu kariery osiedlił się zawodnik, który występował na pozycji obrońcy. W pamięci kibiców od lat pozostaje legendą.

Prokuratura podjęła ostateczną decyzję w sprawie śmierci Dawida KosteckiegoProkuratura podjęła ostateczną decyzję w sprawie śmierci Dawida KosteckiegoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli


Nie żyje były reprezentant Polski

Oficjalna strona internetowa Resovii Rzeszów przekazała w piątek bardzo smutne informacje. W wieku 62 lat zmarł jej wychowanek, a później wieloletni piłkarz Bogdan Siorek. Piłkarz grający na pozycji obrońcy w rzeszowskim klubie występował przez dwanaście lat, od 1975 do 1987 roku. Łącznie rozegrał dla Resovii 246 meczów, w których siedem razy wpisał się na listę strzelców.

Latem 1987 przeniósł się do Stali Stalowa Wola, dzięki czemu zaliczył debiut w Ekstraklasie funkcjonującej wtedy jako I liga. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym pojawił się na boisku 27 razy. Zespół z województwa podkarpackiego spadł jednak po sezonie 1987/1988 do drugiej ligi. Po dwuletniej przygodzie ze “Stalówką” wyjechał do Austrii i kontynuował karierę w drużynie USV Furth.

Oficjalnie: jest data powrotu Ekstraklasy. Poznaliśmy pełny terminarz rozgrywekOficjalnie: jest data powrotu Ekstraklasy. Poznaliśmy pełny terminarz rozgrywekCzytaj dalej


Obrońca po wyjeździe z Polski zamieszkał w Austrii

Bogdan Siorek zakończył karierę w bardzo młodym jak na piłkarza wieku. Miał wówczas zaledwie 33 lata. Bo zaprzestaniu gry w piłkę na stałe zamieszkał w Austrii i pracował między innymi w klubie golfowym. Ma za sobą również epizod w reprezentacji młodzieżowej naszego kraju. W sezonie 1975/1976 w wieku 17 lat brał udział w zgrupowaniach kadry prowadzonej przez trenera Witolda Szygułę.

Źródło: Resovia Rzeszów

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News