Świeczka
Autor Łukasz Klinkosz - 9 Stycznia 2020

Z ostatniej chwili. Nie żyje były mistrz Polski, wybitny sportowiec. Osiągał wielkie sukcesy

Nie żyje wybitny sportowiec, który w trakcie swojej zawodowej kariery był nawet mistrzem Polski. Osiągał również sukcesy na arenie międzynarodowej. To smutna wiadomość.

Nie żyje jeden z czołowych sportowców w swojej dziedzinie. Informację o śmierci potwierdzeiła jego siostra w mediach społecznościowych. Odszedł z tego świata zdecydowanie za wcześnie. Całej rodzinie składamy najszczerze kondolencje.

Córka Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Wyrosła na prawdziwie piękną kobietę (FOTO)Córka Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Wyrosła na prawdziwie piękną kobietę (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje utalentowany żużlowiec

Chodzi o Romana Matouska. To czeski żużlowiec, który był dwukrotnym finalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, a także pięciokrotnym finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata. Jego najlepszym wynikiem było wywalczenie w 1988 roku siódmego miejsca. Rok wcześniej zdobył również tytuł mistrza Europy na torze trawiastym.

Był wielokrotnym reprezentantem Czechosłowacji w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Świata oraz Drużynowe Mistrzostwa Par (zdobył w 1986 roku brązowy medal razem z Antoninem Kasperem). Jest także indywidualnym mistrzem oraz wicemistrzem Czechosłowacji. W polskiej lidze jeździł na początku lat 90. XX wieku, reprezentując Polonię Bydgoszcz oraz Unię Leszno. Z tą pierwszą drużyną zdobył złoty medal mistrzostw Polski. Jeździł wówczas m.in. z Tomaszem Gollobem.

Nie żyje były mistrz Polski

Łącznie w polskiej lidze wystąpił w 17 meczach, rywalizował w 71 biegach - z czego 18 wygrał - i zdobył 123 punkty + 16 bonusów. Bilans jego pojedynków z rywalami to 86:56. Pod koniec swojej kariery startował również w brytyjskiej lidze żużlowej. Bronił barw Ipswich Witches, Coventry Bees oraz Sheffield Tigers.

Informację o tym, że Roman Matousek nie żyje potwiedziła jego siostra na Facebooku. Nie wiadomo jednak, co było przyczyną śmierci tego utalentowanego żużlowca. Odszedł jednak zdecydowanie za szybko. Miał dopiero 55 lat. Zmarł wieczorem 8 stycznia.

4. Włosi podali informacje na temat przyszłości Krzysztofa Piątka. "To nieuniknione"