Nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 10 Maja 2020

Medalista mistrzostw świata popełnił samobójstwo. Miał tylko 43 lata

Nie żyje znany sportowiec, który był wzorem dla młodszych zawodników, ulubieńcem kibiców oraz kolegów z drużyny. Sięgnął po brąz mistrzostw świata i był stawiany za wzór innym zawodnikom. Niestety jego życie dobiegło końca bardzo wcześnie i w tragicznych okolicznościach.

Jak informuje związek bobslejowy z USA, amerykański zawodnik Pavle Jovanovic popełnił samobójstwo. Bobsleista miał na swoim koncie liczne sukcesy - największym z nich był brązowy medal mistrzostw świata z 2004 roku w Koenigssee. Śmierć bobsleisty wstrząsnęła amerykańskim środowiskiem sportów zimowych.

Legendarny mistrz świata zrujnowany przez epidemię. Stracił dom, zamierza spać w kartonieLegendarny mistrz świata zrujnowany przez epidemię. Stracił dom, zamierza spać w kartonieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli

Nie żyje Pavle Jovanovic

Jovanovic w sporcie pojawił się w 1997 roku i był rozpychającym pilota Todda Haysa. Na igrzyskach olimpijskich w Turynie w 2006 roku zajął szóste miejsce w czwórkach i dwójkach. Wówczas pomagał Stevenowi Holcombowi. "Sportowa rodzina doznała kolejnej tragicznej straty. Pasję i zaangażowanie Pavla w bobslejach widzieli i odczuwali wszyscy - jego koledzy z reprezentacji, trenerzy, rywale i kibice. Wywarł trwały wpływ na wszystkich, którzy mieli okazję spędzić z nim czas" - wspomina zmarłego prezes USABS Aron McGuire, z którym Jovanovic jeździł w jednej drużynie.

Na śmierć Jovanovicia zareagował również Greg Sand, były trener amerykańskiej kadry. "Jeśli kiedykolwiek urodził się bobsleista, który umiał pchać ciężkie przedmioty, to właśnie był nim Pavle. On był jedyny w swoim rodzaju i jest nam niezmiernie przykro, że go straciliśmy" - czytamy na jego Facebooku.

72-letni Arnold Schwarzenegger pokazał co potrafi. Sylvester Stallone może tylko pozazdrościć (WIDEO)72-letni Arnold Schwarzenegger pokazał co potrafi. Sylvester Stallone może tylko pozazdrościć (WIDEO)Czytaj dalej

Odeszła legenda sportu

Wzruszające wspomnienie Jovanovicia opublikował także mistrz olimpijski Steve Mesler. Przyznał, że to właśnie zmarły zawodnik zainspirował go do zajęcia się sportem na poważnie. "Pavle jest moją osobistą legendą. Sportowcem, który pokazał mi na czym polega koncentracja, poświęcenie, skrupulatność" - pisze.

Samobójstwo sportowca zszokowało środowisko sportów zimowych w USA. Przyczyny dramatycznego kroku byłego bobsleisty pozostają nieznane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe kraje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News