nie żyje
unsplash.com/Anjo Antony
Autor Mateusz Wysokiński - 11 Kwietnia 2020

Niezwykle przykra informacja. Nie żyje znana postać polskiego sportu, smutne wieści obiegły Polskę

Nie żyje jedna z najbardziej kultowych postaci śląskiej piłki nożnej ostatnich lat. Prezes, który dzięki swojemu talentowi uczynił z klubu grającego w B-klasie poważny zespół, z którym liczyli się wszyscy rywale zmarł. O jego odejściu poinformował jego wieloletni współpracownik, a kibice piłki nożnej w kraju i Bytomiu, z którym związany był mężczyzna, pogrążyli się w żałobie.

Nie żyje kolejna, ważna postać polskiego sportu. Media z całej Polski poinformowały o odejściu znanego działacza piłkarskiego, który miał wielkie plany budowy kolejnej, piłkarskiej potęgi na Śląsku. Działacz, który przez kibiców i miłośników piłki nożnej postrzegany był jako osoba niezwykle pracowita, serdeczna i oddana sportowi został wspomniany przez swojego współpracownika, który przez lata pracował z nim w nieistniejącym już klubie piłkarskim.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Legia Warszawa już jutro rozegra mecz. Fantastyczna i jednocześnie zaskakująca wiadomość
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
Anna Lewandowska zdradziła swój wielkanocny sekret. Przepis na mazurka, który rozpływa się w ustachAnna Lewandowska zdradziła swój wielkanocny sekret. Przepis na mazurka, który rozpływa się w ustachCzytaj dalej

Nie żyje ważna postać polskiego sportu. Smutna informacja obiegła Polskę

Działaczem, który zmarł 9 kwietnia, jest Grzegorz Garbas, były prezes nieistniejącego już ŁKS Łagiewniki Bytom. Garbas przejął drużynę, kiedy ta znajdowała się w B-Klasie i była jej pośmiewiskiem. Dzięki swoim zdolnościom, prezes klubu wszedł do klasy okręgowej i cały czas walczył o upragnioną IV-ligę, której niestety nie udało się osiągnąć. Mężczyzna z prezesury nad bytomskim klubem wycofał się w 2015 roku, kiedy to drużyna zbankrutowała i zniknęła z piłkarskiej mapy Polski. Wśród lokalnej społeczności był jednak bardzo szanowany.

- W dniu wczorajszym zmarł Grzegorz Garbas. Ostatni prezes Łagiewnickiego Klubu Sportowego. Za jego kadencji piłkarska drużyna seniorów przemierzyła drogę od dołu klasy B po czołowe lokaty klasy okręgowej a także wystąpiła w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Za Jego kadencji swój jedyny i historyczny sezon rozegrała żeńska drużyna. Piłkarki występowały na szczeblu II ligi. Dbał również o funkcjonowanie zespołów młodzieżowych - juniorów oraz trampkarzy. - poinformował 10 kwietnia Marcin Griner, były współpracownik Garbasa.

Kim jest żona Marcina Najmana? Kim jest żona Marcina Najmana? "El Testosteron" pokazał swoją partnerkę (FOTO)Czytaj dalej

Praca Garbasa była doceniana

Wśród swoich osiągnięć, zmarły działacz z Bytomia mógł pochwalić się zdobyciem Złotej Odznaki Honorowej PZPN. Jego odejście jest wielką stratą dla bytomskich kibiców, którzy bardzo szanowali pracę prezesa, a także wśród śląskiej młodzieży, która w ŁKS Łagiewniki stawiała pierwsze kroki ku sportowej karierze.

- Za swoją działalność na rzecz klubu, został uhonorowany Złota Odznaką Honorową Podokręgu Bytom PZPN w 2009 roku. - wspominał prezesa ŁKS Łagiewniki Marcin Griner.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Więźniowie zakopują trumny w masowych mogiłach. Onet: część planu na wypadek pandemii
  2. Andrzej Gołota ma problemy przez epidemię. Jego żona mówi o "rozpaczy i tęsknocie" (FOTO)
  3. Oficjalnie: trener Zielińskiego zabrał głos ws. transferu. Nie pozostawił żadnych wątpliwości
  4. Najpiękniejsza gwiazda sportu podała publicznie swój numer telefonu. Fani są zachwyceni
  5. Leo Messi zabrał głos w sprawie transferu. Zadziwiająca deklaracja piłkarza Barcelony
  6. Niemcy też zdecydowały się wprowadzić obostrzenia na granicach. Wjazd tylko z dobrze uzasadnionego powodu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News