Nie żyje młody zawodnik
pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 11 Maja 2020

Tragiczna śmierć młodego piłkarza. 19-latek miał przed sobą całe życie

Nie żyje jeden z młodych zawodników Atalanty Bergamo. Młody zawodnik od piątku przebywał w szpitalu, a lekarze określali jego stan jako krytyczny. Stwierdzono, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu. W poniedziałek klub zawodnika poinformował, że pomimo walki lekarzy 19-letni Andrea Rinaldi zmarł.

Nie żyje jeden młodych talentów włoskiej piłki, Andrea Rinaldi, który zmarł w wieku 19 lat. Zawodnik jest wychowankiem Atalanty Bergamo, ale był wypożyczony do czwartoligowego Legnano.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęściePolskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęścieCzytaj dalej

Nie żyje młody zawodnik Atalanty Bergamo

Zawodnik w piątek źle się poczuł i tego samego dnia trafił do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili, pęknięcie tętniaka w mózgu. Lekarze podawali, że stan zawodnika jest krytyczny, ale mają nadzieję, że uda im się uratować młodego zawodnika. W Piątek pojawiły się także doniesienia o śmierci piłkarza, ale były na bieżąco dementowane przez prezesa klubu Legnano Giovanniego Munafo. - Sytuacja jest dramatyczna. Jesteśmy cały czas w kontakcie z jego rodziną i na bieżąco monitorujemy jego stan zdrowia. Andrea to złoty chłopak, przykład profesjonalizmu. Nigdy nie opuścił żadnego treningu — informował w piątek.

Niestety, w poniedziałek klub zawodnika poinformował, że młody Andrea Rinaldi zmarł.

- Andrea walczył przez trzy dni, ale niestety nie można było tego zatrzymać. Można zapisać wiele stron, żeby wskazać, że był złotym dzieckiem zarówno na boisku jak i poza nim. Nigdy nie protestował, nie był kontrowersyjny, a zawsze szczery, odpowiedzialny i szanujący innych — czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie Legnano.

Sam prezes Giovanni Munafo zapewnia, że nigdy nie zapomni o młodym zawodniku. - Kiedy Andrea pojawił się na treningu, podszedł pierwszy, aby mnie przywitać. To wspomnienie będę nosił w sercu. Niezwykły chłopiec, wzór dla wszystkich. W imieniu klubu składam najgłębsze kondolencje rodzinie. - czytamy w oświadczeniu wydanym przez prezesa klubu.

Młody piłkarz jeszcze kilka dni temu czuł się wspaniale

Trener zespołu Legnano przyznał, że niedawno rozmawiał z Andreą i ten zapewniał go, że czuje się dobrze. - Rozmawialiśmy ze sobą kilka dni temu. Dzwonię do każdego z chłopaków raz w tygodniu z pytaniem, co u nich słychać. Andrea powiedział, że czuje się dobrze i że akurat przyłapałem go na tym, jak wybiera się do ogrodu potrenować. Był szczęśliwy, żartowaliśmy sobie — powiedział Giovanni Cusatis, trener Legnano.

Również macierzysty klub zawodnika, Atalanta Bergamo, wystosowała komunikat do kibiców. - Podobnie jak na boisku, gdy zawsze byłeś ostatnim, który się poddał, walczyłeś ze wszystkich sił, aby nie odejść zbyt wcześnie. Twój życzliwy uśmiech na zawsze pozostanie żywy w sercach tych, którzy mieli szczęście cię poznać. - czytamy.

Justyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemJustyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemCzytaj dalej

W mediach społecznościowych ruszyła lawina wyrazów wsparcia dla rodziny piłkarza. Salvatore Elia, kolega Andrei Rinaldiego z akademii Atalanty napisał: To wszystko jest surrealistyczne. Nie da się myśleć, że to prawda. Czasami los robi złe żarty. Wspaniale było cię poznać i spędzać z tobą czas. Kocham cię, przyjacielu.

W tym sezonie Andrea Rinaldi wystąpił w 23 spotkaniach Serie D, w których strzelił jednego gola. Po sezonie miał wrócić do Atalanty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News