Nie żyje Alex Olmedo
Pixabay - CC0 Public Domain
Autor Piotr Bernaciak - 11 Grudnia 2020

Przed chwilą podano tragiczną wiadomość. Nie żyje legendarny sportowiec, lata temu wielbiły go tłumy

Nie żyje człowiek, który zapisał się na zawsze w historii światowego sportu. Bez wątpienia kojarzyło go bardzo wielu kibiców, którzy zajmują się tenisem. Bez wątpienia był to jeden z najbardziej szanowanych zawodników. Zmarł Alex Olmedo, kultowa postać świata tenisa.

Nie żyje sportowiec uznawany przez wielu za postać wyjątkowo zasłużoną dla świata tenisa, a więc sportu, który cieszy się wyjątkową popularnością na całym świecie. Niestety, przed chwilą dotarły do nas tragiczne informacje.

Dowiedzieliśmy się, że zmarł Alex Olmedo, człowiek, który dla tysięcy młodych, aspirujących sportowców był prawdziwą inspiracją do działania. Światowe media właśnie przekazały przykre informacje tysiącom fanów sprzed lat.

Alex Olmedo bez wątpienia osiągnął niegdyś wielkie sukcesy jako zawodowy tenisista. Działo się to jednak w zupełnie innych czasach niż teraz.

Robert Lewandowski z ogromnym wyróżnieniem od FIFA. Pierwszy taki przypadek w historii, historyczny momentRobert Lewandowski z ogromnym wyróżnieniem od FIFA. Pierwszy taki przypadek w historii, historyczny momentCzytaj dalej

Nie żyje Alex Olmedo

Alex Olmedo pochodzi z Peru, jednak mimo wszystko w świecie tenisa reprezentował Stany Zjednoczone. Poprowadził ten kraj do zwycięstwa w Pucharze Davisa, a więc w zawodach, które są kontynuowane i znane do dziś.

Co więcej, udało mu się również zwyciężyć w Wimbledonie, który dalej jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów sportowych na świecie. Udało mu się również zwyciężyć w mistrzostwach Australii.

Alex Olmedo mógł reprezentować w Pucharze Davisa swoją ojczyznę, jednak mimo wszystko nie zdecydował się na to. Wszystko przez to, że byłby w zasadzie jedynym reprezentantem tego kraju, podczas gdy jest to turniej drużynowy.

Co ciekawe, udało mu się wygrać Wimbledon i mistrzostwo Australii w tym samym roku. Bez wątpienia stawia go to w panteonie gwiazd tenisa, będąc jedną z kultowych postaci. Największe sukcesy osiągał bowiem pod koniec lat 50.

Fantastyczny występ Polaka w pierwszej serii MŚ w lotach. Kibice nie wierzyli własnym oczom, brawoFantastyczny występ Polaka w pierwszej serii MŚ w lotach. Kibice nie wierzyli własnym oczom, brawoCzytaj dalej

Nie żyje legendarny tenisista

W ostatnich latach mężczyzna zmagał się z chorobą nowotworową. Wcześniej pracował w jednym z hoteli, jednak mimo wszystko doceniano go za działalność w sporcie. Przyjęto go między innymi do Międzynarodowej Tenisowej Galerii Sław.

Alex Olmedo miał 84 lata.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News