Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 12 Sierpnia 2020

Ogromna tragedia w górach. Nie żyje polski sportowiec, miał tylko 27 lat

Nie żyje polski alpinista, który w ostatnich czasie wybrał się na wyprawę w słowackie Tatry. Wypadek miał miejsce 8 sierpnia, jednak dopiero na drugi dzień udało się zidentyfikować mężczyznę. Okazał się nim być 27-latek z Polski, należący do poznańskiego Klubu Wysokogórskiego.

Nie żyje Dawid Czyż, polski alpinista, który niedawno wyruszył na słowacką stronę Tatr. Niestety, nie dane mu będzie wrócić, gdyż w skutek nieszczęśliwego wypadku Polak poniósł śmierć. O całej sprawie poinformowały słowackie służby ratownicze.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. Zginęło 171 osób. Ponad 6 tys. rannych. Nowe fakty dramatycznych wydarzeń ze świat
Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje polski alpinista, zginął w Tatrach

Do wypadku doszło 8 sierpnia po słowackiej stronie Tatr. Przypadkowi turyści zaważyli spadające kamienie oraz "bliżej nieokreślony przedmiot" i postanowili wezwać pomoc. Gdy Pogotowie Górskie przybyło na miejsce, odnalazło ciało mężczyzny, który nie dawał żadnych znaków życia.

Początkowo nie udało się ustalić tożsamości ofiary. Słowacki GOPR zdołał zrobić to dopiero na drugi dzień, 9 sierpnia. Wtedy okazało się, że tragicznie zmarły do 27-letni Polak, Dawid Czyż. Jak poinformowały na swojej stronie słowackie służby do wypadku miało dojść z powodu nieprzestrzegania zasad i wytycznych Słowackiego Pogotowia Górskiego, dotyczących bezpieczeństwa podczas poruszania się w terenie górskim.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, opadły nam szczęki. Mało kto zna prawdęGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, opadły nam szczęki. Mało kto zna prawdęCzytaj dalej

Klub polskiego aplinisty składa kondolencje

Jak ustaliły słowackie służby, rzeczy Polaka zostały rozrzucone w promieniu 170 metrów od miejsca zdarzenia. Dawid Czyż najprawdopodobniej upadł z dużej wysokości. Na oficjalnej stronie poznańskiego Klubu Wysokogórskiego znajdziemy krótki komunikat, w którym jego przedstawiciele informują o śmierci alpinisty i składają kondolencje - Rodzinie oraz znajomym przekazujemy wyrazy współczucia - napisano na stronie KW Poznań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy w wielkim pościgu za uciekającym Polakiem. Sceny jak z filmu, wszyscy zdębieli
  2. Wybuch w Bejrucie. Nowe nagranie w slow motion prezentuje prawdziwą siłę zniszczeń
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News