Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Listopada 2020

Tysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowania

Nie żyje znany Polak, idol wielu tysięcy ludzi. Smutna informacja o śmierci wybitnego człowieka, który przez całe życie propagował aktywność fizyczną, nadeszła w czwartek z samego rana. Ryszard Pilch, bo o nim mowa, zmagał się od kilku lat z bardzo ciężką chorobą. Organizowano liczne zbiórki, by pomóc mu w walce z dolegliwością, jednak mężczyzna niestety odszedł z tego świata. 

Nie żyje wybitny polski taternik Ryszard Pilch. Mężczyzna był prawdziwą legendą, jeśli chodzi o wspinanie w Polsce. Niestety idol wielu Polaków zmarł po ciężkiej walce z chorobą.

Rosjanie ufundowali Robertowi Lewandowskiemu prezent. Umieścili go w samym centrum Warszawy, jest wielkiRosjanie ufundowali Robertowi Lewandowskiemu prezent. Umieścili go w samym centrum Warszawy, jest wielkiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski spełnił największe marzenie. Dostał „Złotą Piłkę”, pomógł mu polski gwiazdor (FOTO)
  2. Wiadomość z ostatniej chwili. Minister powiedział, kiedy możliwy jest powrót dzieci do szkół
  3. Adam Małysz dostał najważniejsze zadanie. Pomagał Polakom, wszystko wyszło przez zdjęcie (FOTO)


Nie żyje znany polski taternik Ryszard Pilch

Niesamowicie smutne informacje pojawiły się w czwartkowy poranek. Kolejne źródła podają informację o śmierci wybitnego polskiego taternika Ryszarda Pilcha. Jako pierwszy te tragiczne wiadomości podał portal wspinanie.pl.

Ryszard Pilch był postacią legendarną, jeśli chodzi o polskie Tatry. Na swoim koncie ma wiele pierwszych przejść w skałkach i Tatrach. Mężczyzna miał 65 lat.

Jak się dowiedzieliśmy, od dłuższego czasu Ryszard Pilch zmagał się z poważną chorobą, a dokładnie stwardnieniem rozsianym. To właśnie ta dolegliwość miała być przyczyną śmierci Pilcha. Ludzie, którzy znali jego dokonania, pogrążyli się w żałobie.

Tysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowaniaTysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowaniaCzytaj dalej


Odchodzi prawdziwa legenda polskich gór

Ryszard Pilch wytyczył mnóstwo nowych dróg, a także dokonał wielu odhaczeń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Wiele z tras pokonał jako pierwszy i przechodził je solo. W środowisku był osobą bardzo cenioną i lubianą.

Zmarły prowadził własną stronę internetową, na której publikował liczne zdjęcia wykonane przez lata wspinaczek. Galeria stworzona przez Ryszarda Pilcha w sieci urosła do ogromnych rozmiarów.

Od kilku lat organizowano tzw. Pilchówki. Były to imprezy charytatywne, które miały na celu zebranie środków na leczenie Ryszarda Pilcha. Cieszył się on wielkim szacunkiem i sympatią w środowisku.

- Zawsze dobrze się tam czułem – nie tylko ze względu na wspinanie, ale też piękno natury i towarzystwo cudownych ludzi. - odpowiadał dwa lata temu Ryszard Pilch w wywiadzie na pytanie, dlaczego tak ukochał sobie spędzanie czasu w górach i wspinaczkę.

Źródło: wspinanie.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite fakty
  2. Pamiętacie, w jakim programie występował Paolo Cozza? Wypowiedział się w szczerych słowach o Polakach
  3. Cristiano Ronaldo na wylocie z Juventusu. Zgłosił się chętny, "mamy pieniądze i możliwości"
  4. Jerzy Brzęczek wyjawił, kto zagra dziś z Ukrainą. Pojawi się aż dwóch debiutantów
  5. Tragiczne wiadomości obiegły świat. Nie żyje jedna z największych legend NBA, był kochany przez miliony fanów
  6. Tragiczne zderzenie osobówki z cysterną. Skoda została dosłownie zmieciona z drogi - Wideo
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News