Nie żyje trener
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 13 Stycznia 2021

Tragiczne doniesienia obiegły świat. Legenda sportu nie żyje, tajemnicze okoliczności śmierci

Nie żyje jeden z najbardziej znanych trenerów lekkoatletyki na świecie. Media na całym świecie obiegła informacja o śmierci Lloyda Cowana. Miał 58 lat. Swoją sławę zyskał jako szkoleniowiec Christine Ohuruogu, którą poprowadził do mistrzostwa świata i mistrzostwa olimpijskiego. Na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci. Świat lekkiej atletyki pogrążył się w żałobie

  • Nie żyje legendarny trener lekkiej atletyki Lloyd Cowan
  • Przez lata prowadził najlepszych brytyjskich lekkoatletów w tym Christine Ohuruogu
  • Na razie nie podano przyczyny śmierci legendarnego trenera. Miał 58 lat

Nie żyje jeden z najbardziej znanych trenerów lekkoatletycznych ostatnich lat. Media na całym świecie obiegła smutna informacja o śmierci Lloyda Cowana. Były lekkoatleta zmarł w poniedizałek. Miał 58 lat. Okoliczności śmierci brytyjskiego szkoleniowca na razie nie są dokładnie znane.

Śmierć wybitnego trenera poruszał światem sportu. Cowan miał zaledwie 58 lat, nie było nic wiadomo o poważnych chorobach szkoleniowca, a do tego jako były sportowiec starał się prowadzić zdrowy tryb życia. Portal mirror.co.uk podaje, że prawdopodobną przyczyną śmierci było zakażenie koronawirsuem.

Nie żyje wybitny brytyjski trener

Cowan w świecie lekkiej atletyki jest znany od lat. Specjalizował się w biegach na 110 metrów przez płotki oraz w biegu na 400 metrów. Nigdy jednak nie zaliczał się do światowej czołówki tych dyscyplin.

Najważniejszym momentem w jego karierze było wywalczenie miejsca na igrzyskach olimpijskich w Los Angeles w 1984 roku. Na samą imprezę jednak nie pojechał. Na kilka tygodni przed startem doznał kontuzji.

Ogłoszono skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Złe wiadomości, największy gwiazdor wyeliminowany przez COVIDOgłoszono skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata. Złe wiadomości, największy gwiazdor wyeliminowany przez COVIDCzytaj dalej

Karierę biegacza zakończył w wieku 39. lat. Od razu zaczął pracę jako szkoleniowiec. To właśnie trenując brytyjskich lekkoatletów, zyskał największą sławę. Jego podopieczni sięgali po medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy.

Najbardziej znaną podopieczną Cowana była Christine Ohuruogu. Szkoleniowiec wprowadził swoją rodaczkę na światowy szczyt, na którym utrzymywała się przez lata. Swoją pełną sukcesów drogę rozpoczęli od zwycięstwa na Igrzyskach Wspólnoty narodów w Melbeurne w 2006 roku.

Wielka strata dla świata sportu

Później kariera Ohurugu pod wodzą Cowana nabrała rozpędu. W 2007 roku w Osace została mistrzynią świata na 400 metrów. Rok później zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Pekinie. Cztery lata później w Londynie wywalczyli srebro, a w 2013 roku Ohurugu odzyskała tytuł mistrzyni świata.

Cowan w reprezentacji Anglii prowadził także m.in. swojego syna Dwayne. Pod wodzą swojego ojca zawodnik został brązowym medalistą mistrzostw świata z 2017 roku i srebrnym z mistrzostw Europy z 2018 roku w sztafecie 4 × 400 metrów.

Świat lekkiej atletyki pogrążył się w żałobie po śmierci Cowana. Swoje kondolencje za pomocą mediów społecznościowych przesłały największe gwiazdy sportu w tym Usain Bolt. - Przez 12 lat, kiedy razem pracowaliśmy, prawdopodobnie spędzałem z nim więcej czasu niż z rodziną - powiedział Andy Turner medalista mistrzostw świata i Europy cytowany przez mirror.co.uk.

- Moje serce jest złamane. Oświetliłbyś każdy pokój, do którego byś wszedł. Zmieniłeś moje życie, jestem Ci za to bardzo wdzięczna - napisała inna podopieczna Cowana, Bianca Williams, srebrna medalistka mistrzostw Europy z 2016 roku w sztafecie 4 × 100 metrów.

Cała Wielka Brytania rozmyśla nad tym, co stoi za zagadkowym odejściem trenera. W mediach dominuje teza o śmierci spowodowanej koronawirusem, ale członkowie rodziny zmarłego nie potwierdzają tej okoliczności, a sam trener miał nie zdradzać syndromów zakażenia. Możliwe, że potencjalna sekcja zwłok da rozwiązanie na zagadkę śmierci utytułowanego szkoleniowca.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News