Nie żyje
Pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 13 Marca 2020

Nie żyje legenda europejskiego sportu. Ogromna strata, fani pogrążeni w żałobie

Nie żyje mistrzyni olimpijska i jedna z gwiazd europejskiego sportu. Kibice nie kryją smutku i z nostalgią wspominają dokonania niekwestionowanej legendy olimpizmu. Odejście tej sportsmenki napełniło serca fanów ogromną goryczą.

W wieku 97 lat zmarla Dana Zatopkova. Czeska lekkoatletka była mistrzynią olimpijską w rzucie oszczepem z z Helsinek (1952). Była również żoną legendarnego Emila Zatopka.

Skandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieSkandaliczna relacja Marcina Gortata ws. koronawirusa. Brak słów na żenujące zachowanieCzytaj dalej

Nie żyje Dana Zatopkova

Na tych samych igrzyskach jej mąż sięgnął po trzy złote krążki. W 1960 roku w Rzymie Czeszka została wicemistrzynią olimpijską. Była też dwukrotnie - 1954 i 1958 rok - mistrzynią Europy. Na koncie miała też rekord świata.

Zátopková startowała czterokrotnie na Igrzyskach Olimpijskich, po raz pierwszy w 1948 w Londynie, gdzie zajęła 7. miejsce. W tym samym roku w dniu urodzin (Dana i Emil urodzili się tego samego dnia) wyszła za mąż za Emila Zátopka.

Nasi skoczkowie uwięzieni w Norwegii. Polskie władze ruszają na ratunekNasi skoczkowie uwięzieni w Norwegii. Polskie władze ruszają na ratunekCzytaj dalej

Zmarła żona Emila Zatopka

Słynny mąż Zatopkovej Emil jest uważany za jednego z najepszych lekkoatletów w historii. Aż 18 razy ustanawiał rekordy świata w biegach długodystansowych. Taktyka Czecha opierała się na bieganiu interwałowym, którym męczył swoich przeciwników. Uważany jest za prekursora tego typu biegania. Reprezentant Czechosłowacji znany był również ze swojego charakterystycznego stylu biegu. Podczas bogatej kariery sięgnął po cztery złota i srebro Igrzysk Olimpijskich oraz po trzy złota i brąz mistrzostw Europy.

Zatopek zmarł w 2000 roku w Pradze. Żona przeżyła go więc o 20 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Europejski kraj zamyka granice. Samoloty z wielu krajów nie mają wstępu
  2. SGGW wykwaterowuje studentów z akademików. Muszą niezwłocznie opuścić pokoje
  3. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  4. Towarzyski mecz reprezentacji Polski przełożony. Organizatorzy nie wiedzą, co będzie dalej
  5. Właściciel legendarnego klubu zarażony koronawirusem. Spotkał się z piłkarzami, niepokojące doniesienia
  6. Lidl właśnie zmienił ceny produktów, które teraz kupują wszyscy na zapas. Obecne wydarzenia wpłynęły na decyzję?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News