nie żyje azerski trener rosjanek
zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 13 Maja 2020

Nie żyje słynny trener. Zawodnicy płaczą, kolejna wielka postać sportu zabrana przez epidemię

Nie żyje jeden z najlepszych trenerów zapasów ostatnich lat. Magomed Aliomarow zmarł w środę w nocy na koronawirusa. – Nie mogę w to uwierzyć powtarzają wszyscy w Rosji. Jeszcze w lutym poprowadził kadrę kobiet do triumfu podczas Mistrzostw Europy.

Nie żyje niezwykle doświadczony trener rosyjskich zapaśniczek Magomed Aliomarow. Wiadomości o jego śmierci przekazała w środę tamtejsza federacja. Szkoleniowiec zmarł w wyniku zakażenia koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta
Znany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieZnany polski dziennikarz sportowy dotkliwie pobity. Przerażające sceny w hotelowej toalecieCzytaj dalej

Nie żyje jeden z najlepszych trenerów na świecie

Magomed Aliomarow pracował w rosyjskiej federacji od niewiele ponad roku. W tym czasie zdążył przygotować rosyjskie zapaśniczki do osiągnięcia najlepszego wyniku w Europie. Podczas lutowych Mistrzostw Starego Kontynentu Rosjanki zdobyły cztery złote medale, jeden srebrny i cztery brązowe, dzięki czemu wygrały klasyfikację medalową.

Szkoleniowiec od kilku dni przebywał w szpitalu, gdzie był podłączony do respiratora. W środę śmierć trenera potwierdził Michaił Mamiaszwili, szef zapaśniczej federacji rosyjskiej. - Niestety, to dla nas trudne do przyjęcia, ale Magomed Aliomarow zmarł dziś w nocy w Dagestanie. Tak, to koronawirus - przekazał w oświadczeniu.

Był przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówBył przekonany, że nikt go nie słyszy. Największa wpadka komentatora w historii polskich mediówCzytaj dalej

W Rosji wciąż nie mogą w to uwierzyć

Szkoleniowiec mieszkał w Machaczkale, w Dagestanie. W tamtym regionie zapasy są jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. W rosyjskiej federacji nie mogą się pogodzić ze stratą. – Nie mogę w to uwierzyć. Miał przed sobą tyle planów, było w nim mnóstwo energii, chęci do pracy, potrafił zjednoczyć zawodniczki – przyznał szef federacji Michaił Mamiaszwili.

Przed objęciem reprezentacji Rosji Aliomarow był szkoleniowcem kadry narodowej Azerbejdżanu w latach 2011-2015. Później przez trzy lata był wiceprezesem tamtejszego związku zapaśniczego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Rząd zaostrza kary do 30 tys. zł, trzeba zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Woś: skończył się czas próśb

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News