Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 14 Sierpnia 2020

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Krystyna Hajec-Wleciał, była kochana przez pokolenia Polaków

Nie żyje jedna z najwybitniejszych postaci polskiej siatkówki. Krystyna Hajec-Wleciał była wybitną zawodniczką ale także trenerką i mogła być stawiana za wzór dla młodych adeptek tego sportu. Była siatkarka zmarła kilka dni przed swoimi 90. urodzinami.

Nie żyje Krystyna Hajec-Wleciał, wicemistrzyni świata oraz Europy, zdobywczyni wielu innych medali największych sportowych imprez globu. Była znana również ze swojej kariery trenerskiej, cała siatkarska Polska pogrążyła się w żałobie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nowa lista "żółtych" i "czerwonych" stref. Zagrożone 3 duże polskie miasta
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Wybuch wstrząsnął miastem na Pomorzu. Wiadomość obiegła media
Marcin Najman nie wytrzymał. Zwrócił się do tysięcy Polaków z apelem, nie mógł dłużej siedzieć w spokojuMarcin Najman nie wytrzymał. Zwrócił się do tysięcy Polaków z apelem, nie mógł dłużej siedzieć w spokojuCzytaj dalej

Nie żyje wybitna siatkarka, wicemistrzyni świata i Europy

Krystyna Hajec-Wleciał rozpoczynała swoją przygodę z reprezentajcą Polski w 1951 roku, debiutując w akademickich mistrzostwach świata przeciwko Czechosłowacji. Rok później pojechała z drużyną na seniorskie mistrzostwa świata do ZSRR, gdzie Polski wywalczyły srebro. Po kolejne medale mistrzostw świata z kadrą Polski sięgała w 1956 roku we Francji oraz 1962 roku ponownie w ZSRR, gdzie nasze reprezentantki dwkurotnie zajęły trzecie miejsce.

W tym samym roku w którym zadebiutowała, czyli 1951 sięgnęła po swój pierwszy międzynarodowy medal, zdobywając srebro mistrzostw Europy. Z kolei w roku 1955 oraz 1958 Polki z Krystyną Hajec-Wleciał zajmowały trzecie miejsce w czempionacie Starego Kontynentu.

Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodziankiZ ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodziankiCzytaj dalej

Bogata kariera klubowa legendarnej siatkarki

Pierwsze kroki w klubowej siatkówce stawiała w zespole Spójni Grudziądz, jednak największe sukcesy święciła jako zawodniczka AZS AWF Warszawa, z którym zdobyła dziesięć tytułów mistrzyni Polski (1952, 1955, 1956, 1957, 1958, 1960, 1962, 1963, 1964, 1965) i dwa wicemistrzyni (1959, 1961). Co ciekawe, okazjonalnie grywała także w zespole piłki ręcznej 11-osobowej, zostając mistrzynią Polski w 1953 roku.

Po zakończeniu kariery zajęła się trenowaniem, choć tutaj nie odnosiła już tak wielkich sukcesów. Z żeńską drużyną AZS AWF Warszawa dwukrotnie zdobyła wicemistrzostwo Polski w 1973 i 1975 roku, zaś w 1974 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. O śmierci Krystyny Hajec-Wleciał poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. Legendarna zawodniczka zmarła kilka dni przed swoimi 90. urodzinami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytury w 2020. Kiedy najlepiej przejść na wieczny urlop? Dzień złożenia wniosku decyduje o wysokości świadczenia.
  2. Ogromny tajemniczy obiekt znaleziony w Układzie Słonecznym. Naukowcy osłupieli ze zdziwienia
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News