Nie żyje piłkarz
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 14 Listopada 2020

Właśnie podano druzgocącą informację. Nie żyje zasłużony polski piłkarz, jego mecze śledziło wielu Polaków

Nie żyje legendarny piłkarz Górnika Wałbrzych Krzysztof Truszczyński, który w latach 80. był jedną z czołowych drużyn polskiej Ekstraklasy. Informację o śmierci pomocnika przekazał portal 90minut.pl. Od najmłodszych lat związany był z Górnikiem Wałbrzych, z którym zadziwił całą Polskę. Miał 64 lata.

Nie żyje jeden z najlepszych piłkarzy w historii Górnika Zabrze Krzysztof Truszczyński. Były pomocnik drużyny z Ekstraklasy zmarł w środę 11 listopada. Miał 64 lata. Informację o śmierci piłkarza podał portal 90minut.pl.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  2. Michał Wiśniewski zdradził imię 5. dziecka. Fani wprost oniemieli, wspiął się na wyżyny kreatywności
  3. Jerzy Brzęczek zdradził, kto stanie w bramce reprezentacji Polski. Duże zaskoczenie, wielka zmiana
Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jana Tomaszewskiego, złapaliśmy się za głowy. To wielka gwiazda telewizjiGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jana Tomaszewskiego, złapaliśmy się za głowy. To wielka gwiazda telewizjiCzytaj dalej

Nie żyje wybitny polski pomocnik

Urodzony w Lidzbarku Warmińskim już od najmłodszych lat był związany z zespołem Górnika Wałbrzych. W jego barwach wygrywał mistrzostwo Polski juniorów w 1973 roku. W złotej drużynie Józefa Jasińskiego był najlepszym strzelcem.

Przez lata był jednym z najważniejszych zawodników Górnika. W pierwszym zespole zadebiutował w 1974 roku i grał do dla zespołu aż do 1988 roku. W międzyczasie przez trzy lat występował w Stoczniowcu Gdańsk.

Pod koniec lat 70. Stoczniowiec był czołową drużyną II Ligi, czyli zaplecza obecnej Ekstraklasy. Po powrocie do Wałbrzycha razem z kolegami poprowadził Górnika do największych sukcesów w historii klubu.

Krzysztof Truszczyński razem z Górnikiem Wałbrzych występował na trzech poziomach rozgrywkowych. W barwach Biało-Niebieskich występował w trzeciej i drugiej lidze. W 1983 roku jako kapitan wprowadził Wałbrzyszan do I ligi, czyli ówczesnej Ekstraklasy.

Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)Justyna Kowalczyk załamana sytuacją w Polsce. Zwraca uwagę na jeden szczegół, który doszczętnie przeraża, tak źle jeszcze nie było (FOTO)Czytaj dalej

Zmarł były kapitan drużyny z Ekstraklasy

Beniaminek z Wałbrzycha wprawiał w osłupienie polskich kibiców. Zawodnicy Górnika ogrywali kolejnych rywali i po rundzie jesiennej zajmował fotel lidera I ligi. W mieście nastała prawdziwa moda na zespół, a poczynania Truszczyńskiego i spółki na żywo na stadionie w Wałbrzychu śledziło rekordowe 30 tysięcy widzów.

W rundzie wiosennej nie udało się Biało-niebieskim podtrzymać dobrej formy z jesieni i ostatecznie sezon zakończyli na 6. miejscu. Jednak dzięki dobrym występom, kilku piłkarzy z Wałbrzycha zasłużyło na wyróżnienia.

Krzysztof Truszczyński razem z Ryszardem Walusiakiem byli jedynymi zawodnikami Górnika, którzy rozegrali wszystkie spotkania sezonu w pełnym wymiarze czasowym. Pomocnik także wydatnie przyczynił się do zdobycia przez Włodzimierza Ciołka korony króla strzelców I ligi.

Postawę Truszczyńskiego docenił także śp. Waldemar Obrębski, ówczesny trener polskiej kadry olimpijskiej. Polska z pomocnikiem z Lidzbarka Warmińskiego w składzie bezskutecznie walczyła o awans na igrzyska w Los Angeles w 1984 roku.

W 1983 roku czytelnicy katowickiego sportu wybrali Truszczyńskiego do najlepszej 10. polskich piłkarzy. W Górniku Wałbrzych rozegrał 238 meczów, podczas których strzelił 35 bramek. Karierę zakończył w 1988 roku w wieku zaledwie 32 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polacy coraz rzadziej korzystają z gotówki. Wszystko przesuwa się w stronę elektronicznych płatności, ogromne zmiany
  2. ABBA 37 lat później. Jak zmienili się członkowie ponadczasowej grupy?
  3. Gwiazda świata sportu pilnie przetransportowana do szpitala. Fani zamarli, potrzebował natychmiastowej pomocy
  4. Polscy skoczkowie usłyszeli wspaniałą wiadomość. Najnowsza informacja ucieszy wszystkich, chodzi o najbliższy konkurs
  5. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie
  6. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  7. Zostały dwa tygodnie na wywiązanie się z obowiązku. Kary dla zapominalskich wyniosą nawet 5 tysięcy zł

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News