nie żyje
youtube.com
Autor Mateusz Wysokiński - 15 Marca 2020

Nie żyje młoda polska zawodniczka. Miała zaledwie 13 lat, przegrała z chorobą

Nie żyje młoda zawodniczka MLUKS "Orlik" Kcynia. 13-letnia Zuzia Dydych, która zmagała się z aplazją szpiku kostnego przegrała walkę o swoje życie. Smutne informacje przekazał Związek Polskiej Piłki Ręcznej, jak też klub dziewczynki.

Nie żyje jedna z zawodniczek, która przez całe życie walczyła o swoje życie. Zuzia Dydych, która reprezentowała barwy MLUKS "Orlik" Kcynia miała poważną chorobę aplazji szpiku kostnego. Życie dziecka mogło zostać uratowane przez przeszczep szpiku, jednak w organizmie dziecka znaleziono gen, który przeszkodził w przeprowadzeniu zabiegu. Długie miesiące leczenia i walki o zdrowie i życie nie przyniosły rezultatów i dziecko zmarło, o czym poinformowały władze krajowej piłki nożnej oraz klub dziewczynki.

Bohaterski czyn reprezentanta Polski. Udaremnił włamnie i złapał złodziei, brawoBohaterski czyn reprezentanta Polski. Udaremnił włamnie i złapał złodziei, brawoCzytaj dalej

Nie żyje młoda zawodniczka. Przegrała walkę z chorobą

Zuzia Dydych, która zapowiadała się na wielki talent piłki ręcznej, zaczęła cierpieć na swoją dolegliwość w czerwcu 2019 roku. Wtedy to w trakcie badań lekarskich okazało się, że dziecko ma poważne problemy zdrowotne. W leczenie Dydych zaangażował się krajowy związek, klub, a także reprezentanci Polski w piłkę ręczną. Pieniądze dla dziewczynki zbierała m.in. Kinga Grzyb, która zrobiła zbiórkę w trakcie ostatniego meczu Biało-czerwonych z Wyspami Owczymi.

- Do czerwca 2019 roku była zdrową, pogodną i radosną dziewczyną kochającą piłkę ręczną. W maju spełniło się jej pierwsze marzenie – została powołana na zgrupowanie kadry województwa kujawskopomorskiego (...) Leczono ją immunoablacyjnie oraz immunosupresyjnie – otrzymywała lek, który nie jest refundowany - czytamy w komunikacie polskiego związku piłki ręcznej.

Legendarny skoczek pokonał mięsaka. Wspaniałe informacje dla kibicówLegendarny skoczek pokonał mięsaka. Wspaniałe informacje dla kibicówCzytaj dalej

Klub żegna zawodniczkę

Młodą gwiazdę postanowili pożegnać także działacze klubu MLUKS "Orlik" Kcynia.

Z przykrością informujemy, że wczoraj wieczorem po długiej i ciężkiej chorobie, zmarła NASZA Zuzia Dyduch. "Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci bo byłaś jedną z nas" - czytamy na Facebooku drużyny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć
  2. Baza karetek w Warszawie w kwarantannie. Pogotowie pojechało do pacjenta, nie dostali informacji o koronawirusie
  3. Trener reprezentacji Polski przeszedł test na koronawirusa. Wiemy, czy jest chory (FOTO)
  4. Kuriozalna decyzja klubu piłkarskiego. Kraj pogrążony jest w epidemii, a oni zapraszają na mecz
  5. PILNE. Koronawirus wykryty w drużynie reprezentanta Polski. Oficjalny komunikat klubu
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News