Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Maja 2020

Polskie media przekazały druzgocącą informację. Nie żyje prawdziwa legenda, dla Polaków był inspiracją

Nie żyje prawdziwa legenda polskiego sportu. Zmarł wieloletni selekcjoner reprezentacji Polski i architekt jej sukcesów na igrzyskach olimpijskich.  Zawodnicy, których wyszkolił, z powodzeniem rywalizowali o czołowe lokaty najbardziej prestiżowych zawodów świata. 

Nie żyje były trener reprezentacji Polski. Szkoleniowiec, który dwukrotnie prowadził naszą kadrę, osiągnął z nią sukcesy, jakich nikt nie mógł się spodziewać. Szkoleniowiec zapisał się w historii polskiego sportu również jako wybitny zawodnik.

Media: legenda polskiego sportu kończy karierę. Dziękujemy za wszystkoMedia: legenda polskiego sportu kończy karierę. Dziękujemy za wszystkoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta


Nie żyje prawdziwa legenda polskiego sportu

W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy wielu wybitnych przedstawicieli świata sportu. Tym bardziej trudno będzie się pożegnać z kolejnym człowiekiem, bez którego ciężkiej pracy nie byłoby sukcesów reprezentacji Polski na największych sportowych arenach świata. W nocy z czwartku na piątek w wieku 87 lat zmarł Ryszard Zieniawa, wybitny zawodnik, a później trener judo.

Zieniawa jest prawdziwą legendą polskiego judo. Startując w zawodach mistrzostw Polski, aż 11 razy stawał na najwyższym stopniu podium rywalizacji. Jeszcze jako aktywny zawodnik rozpoczął też pracę szkoleniową, której pragnął poświęcić się po zakończeniu kariery. Pracował w klubach, które reprezentował, czyli Zrywu Gdańsk, Spójni Gdańsk oraz Wybrzeża Gdańsk. Najlepiej zapamiętany zostanie jednak z prowadzenia kadry narodowej.

Tomasz Hajto zdradził wielki sekret swojej kariery. Oddawał mocz na logo rywalaTomasz Hajto zdradził wielki sekret swojej kariery. Oddawał mocz na logo rywalaCzytaj dalej


Utytułowany trener poprowadził polską reprezentację do medali olimpijskich

Po raz pierwszy selekcjonerem naszej reprezentacji Zieniawa został w 1959 roku i piastował to stanowisko przez kolejnych pięć lat. Dopiero jednak za drugim podejściem do tej zaszczytnej funkcji odniósł wielkie sukcesy. Przejął prowadzenie kadry w 1980 roku na następnych jedenaście lat. Nasi zawodnicy pod jego wodzą byli rewelacją igrzysk olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Waldemar Lagień zdobył złoty, a Janusz Pawłowski srebrny medal.

Ryszard Zieniawa na gali z okazji 60-lecia Polskiego Związku Judo otrzymał 9 DAN, czyli pas czerwony, najwyższy stopień w Polsce. Wybitny trener ma też swoje miejsce w Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikami
  2. Naukowcy pokazali co widzi sztuczne oko. Efekty są zaskakujące
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Rząd cofnął jeden z większych zakazów. Długo wyczekiwana zmiana, jednak jest jeden haczyk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News