Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 15 Sierpnia 2020

Cały Toruń pogrążył się w żałobie. Nie żyje Małgorzata Iwanowska-Ludwińska, fani ją kochali

Nie żyje jedna z wielkich postaci toruńskiego środowiska sportowego. Pani Małgorzata miała wiele wspólnego z niezwykle popularnym w tym mieście żużlem, a jej prace pokochało wiele fanów. Niestety, Małgorzata Iwanowska - Ludwińska przegrała z chorobą i odeszła w wieku 70 lat.

Nie żyje uznana polska malarka, Małgorzata Iwanowska - Ludwińska. Mimo że urodziła się w Poznaniu, to była bardzo związana z toruńskim żużlem. Niestety, 70-latka zmarła po ciężkiej walce z chorobą.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Krystyna Hajec-Wleciał, była kochana przez pokolenia Polaków
  2. Kąpał się razem ze znajomymi. Nagle rozpoczął się dramat i walka
Justyna Żyła będzie wściekła. Piotr oświadczył się nowej dziewczynie? Zdjęcie nie pozostawia wątpliwości (FOTO)Justyna Żyła będzie wściekła. Piotr oświadczył się nowej dziewczynie? Zdjęcie nie pozostawia wątpliwości (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje malarka związana ze światem toruńskiego sportu

Małgorzata Iwanowska - Ludwińska pochodzi z Poznania, jednak tytuł magistra obroniła na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w 1973 roku. Przez wiele lat tworzyła ale także wraz z mężem kierowała Galerią Punkt w Toruniu. W 2004 roku Minister Kultury Waldemar Dąbrowski przyznał jej , za całokształt twórczości, Nagrodę Specjalną Ministra Kultury.

Jednakże oprócz malarstwa i plastyki pani Małgorzata zajmowała się także pisarstwem. Od roku 2006 była w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich, najpierw Okręgu Toruńskiego, a następnie Okręgu Warszawskiego. Wydała drukiem dziewięć książek.

Ewa Chodakowska podzieliła się z Polakami radosną informacją. Posypały się gratulacje, ogłosiła wszystko na InstagramieEwa Chodakowska podzieliła się z Polakami radosną informacją. Posypały się gratulacje, ogłosiła wszystko na InstagramieCzytaj dalej

Wielka przyjaciółka sportu

Małgorzata Iwanowska - Ludwińska oprócz szeroko pojętą sztuką interesowała się również sportem, a przede wszystkim żużlem. Fani mogą kojarzyć ją przede wszystkim dzięki portretom, jakie polska artystka malowała toruńskim żużlowcom. Syn pani Małgorzaty, Daniel, pracuje w redakcji sportowej "Nowości: Dziennika Toruńskiego".

Źródło: nowosci.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzynasta emerytura w 2021 roku może być sporym zaskoczeniem. Wiadomo już, o ile więcej dostaną emeryci
  2. Tak wyglądają filmy science fiction bez efektów specjalnych. Komiczne nagranie od twórców Ghostbusters
  3. Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki
  4. Piłkarze Śląska Wrocław złamali restrykcyjne prawo. Teraz będą musieli wyciągnąć z portfela tysiące złotych
  5. Buty noszone przez legendę NBA, Michaela Jordana, wystawione na aukcji. Sprzedano je za astronomiczną kwotę
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News