Nie żyje
Pixabay
Autor Piotr Mika - 15 Września 2020

Nie żyje legenda siatkówki. Gwiazdor przegrał z koronawirusem, kochał go cały kraj

Nie żyje były zawodnik i działacz siatkarski, który przez lata występował w reprezentacji kraju i brał z nią udział w igrzyskach olimpijskich. Był legendą tego sportu nie tylko w kraju ale i na całym kontynencie. Niestety, zmarł po długiej walce z koronawirusem.

Nie żyje były egipski siatkarz Azmy Megahed, który przez wiele lat reprezentował barwy klubu Zamalek SC, a także występował w kadrze narodowej. Wraz z reprezentacją Egiptu pojechał na Igrzyska Olimpijskie w Montrealu w 1976 roku, na których reprezentacja Polski pod wodzą Huberta Wagnera sięgnęła po złoty medal.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje Azmy Megahed, świat siatkówki w żałobie

70-letni działacz był nie tylko legendą tej dyscypilny w Egipcie, ale i na całym kontynencie afrykańskim. Największą sławę zdobył w latach 70. XX wieku, gdy występował w Zamalek SC. W reprezentacji Egiptu występował przez 16 lat i wraz z nią brał udział w największych imprezach międzynarodowych.

W 1974 roku, dwa lata przed igrzyskami w Montrealu, został wybrany najlepszym siatkarzem Afryki. Później, w 1978 roku, znalazł się w 10 najlepszych sportowców Egiptu. Po zakończeniu kariery zajął się pracą trenerską, a następnie próbował swoich sił jako komentator polityczny i prezenter telewizyjny.

Tak wygląda nieślubny syn Arnolda Schwarzeneggera. To wykapany ojciec, też został kulturystą (FOTO)Tak wygląda nieślubny syn Arnolda Schwarzeneggera. To wykapany ojciec, też został kulturystą (FOTO)Czytaj dalej

Wciąż miał dalekosiężne plany

Mimo wieku Azmy Megahed wciąż miał wiele planów na przyszłość. W ostatnim czasie znalazł zajęcie również w innej dyscyplinie niż siatkówka. Był członkiem zarządu piłkarskie Zamalek SC, a także rzecznikiem egipskiej federacji. Kilka miesięcy temu informował, że będzie ubiegał sie o stanowisko prezydenta Zamalek SC.

Źródło: WP SportweFakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dadzą nawet 20 tys. zł za 10-groszówkę z PRL. Nadal możesz je mieć na dnie szuflady
  2. Wielka strata dla całego świata. Nie żyje Bill Gates Senior
  3. Anna Lewandowska błaga o pilną pomoc. Sytuacja jest dramatyczna, chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludzi
  4. Wielka gwiazda przekazała tragiczne informacje. Zmarła jej córka, tysiące osób w żałobie
  5. Ile zarabia Kamil Stoch? Kwota nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądze, o jakich Polacy mogą pomarzyć
  6. Korzystasz z bankomatu? Możesz się mocno zdziwić. Przygotuj się na sporą zmianę przy wypłatach

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News