nie żyje
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 15 Października 2020

Nie żyje Radosław Ciemięga. Polski sport pogrążył się w żałobie

Nie żyje uznany polski działacz siatkarski oraz założyciel jednego z najlepszych polskich klubów siatkarskich. Radosław Ciemięga odszedł nagle, pogrążając w smutku całe sportowe środowisko w naszym kraju. Zasłużony dla polskiej siatkówki działacz miał 55 lat.

Nie żyje niezwykła postać polskiego sportu. Radosław Ciemięga przez lata pracował jako jeden z członków zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, ale lista jego zasług jest o wiele dłuższa. 55-letni mężczyzna zmarł nagle wieczorem 14 października.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Światowe media podały druzgocącą informację. Cristiano Ronaldo ma koronawirusa
  2. Biedronka natychmiastowo wycofuje uwielbiany produkt. Może doprowadzić do groźnej infekcji
  3. Justyna Żyła ośmieszyła Piotra Żyłę na oczach całej Polski? Chodzi o jej zdjęcia, fani nie mają wątpliwości (FOTO)
Wydało się, co Adam Nawałka sądzi o Jerzym Brzęczku. Te słowa nie pozostawiają wątpliwościWydało się, co Adam Nawałka sądzi o Jerzym Brzęczku. Te słowa nie pozostawiają wątpliwościCzytaj dalej

Nie żyje wybitny polski działacz

Radosław Ciemięga przez kilka kadencji pełnił rolę członka zarządu PZPS i co więcej, był również przewodniczącym Wydziały Dyscypliny PZPS. Przez wiele poświęcał się pracy na rzecz rozwoju polskiej siatkówki, jednak jego zasługi nie ograniczają się tylko do pracy w strukturach związkowych.

55-latek był również założycielem jednego z czołowych polskich klubów siatkarskich. W 1993 roku Radosław Ciemięga założył żeński klub PTPS Piła, który szybko wspiął się na szczyt. W latach 1999-2002 czterokrotnie z rzędu sięgał on po mistrzostwo Polski. Aktualnie był on prezesem tego klubu, występującego w Tauron Lidze.

Kamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekałaKamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekałaCzytaj dalej

Pożegnanie Radosława Ciemięgi

Informację o nagłej śmierci siatkarskiego działacza podała oficjalna strona PZPS. - Polski Związek Piłki Siatkowej ze smutkiem informuje o nagłej śmierci Radosława Ciemięgi – Członka Zarządu PZPS kilku kadencji, Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny PZPS, wieloletniego Prezesa Klubu Enea PTS Piła, twórcy jego największych sukcesów - brzmi oficjalny komunikat.

- Straciliśmy Przyjaciela niezwykle oddanego Polskiej Siatkówce, kreatywnego, pracowitego, a przede wszystkim serdecznego i zawsze gotowego nieść pomoc innym - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie PZPS-u - Rodzinie i Najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia - zakończono.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  2. Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców
  3. Narzeczona Artura Szpilki pokazała się roznegliżowana w sieci. Fani oszaleli, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  4. Wielka tragedia obiegła świat. Uwielbiana legenda przegrała z ciężką chorobą, wychowała całe miliony
  5. Mariusz Pudzianowski wygadał się przed tysiącami Polaków. Jest w związku, wszystko ogłosił w sieci
  6. Warszawa i Kraków na nowej liście czerwonych stref już od dziś? Niebawem rząd ogłosi decyzję

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News