Nie żyje motocyklista
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 15 Października 2020

Polacy w żałobie. Dostaliśmy wiadomości o śmierci mistrza Polski i legendarnego trenera, ogromna tragedia

Nie żyje jedna z największych legend polskiego sportu. Przez lata zdobywał medale na zawodach w Polsce, Europie i na świecie. Jego postać stała się synonimem potęgi polskiego sportu. Przez lata wychował wielu znakomitych sportowców, których poprowadził do kolejnych triumfów na światowych arenach.

Nie żyje Mirosław Malec, jedna z najwybitniejszych postaci polskiego sportu motorowego. Wiadomość o śmierci 84-letniego zawodnika i trenera podała Polska Agencja Prasowa. Odszedł w swojej ukochanej Warszawie, z którą związany był przez całą swoją karierę sportowca.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Odbierzesz telefon, stracisz czujność i przy tym oszczędności. W całym kraju pojawiły się oszustwa nową metodą
  3. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobiePolskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobieCzytaj dalej

Nie żyje legenda polskiego sportu

Malec rozpoczął karierę sportowca już jako 15-latek. Wstąpił wtedy do o sekcji motorowej LPŻ w Warszawie. Dwa lata zajęło mu przebicie się do startów w swoich pierwszych zawodowych rajdach. Początki w swojej kariery rajdowca zaliczył podczas kolejnych zawodów motocrossowych i rajdach terenowych.

Przez lata był jednym z czołowych polskich motocyklistów. Jako zawodnik CWKS Legii Warszawa, a po likwidacji klubu SKM Warszawa, wielokrotnie sięgał po medale, a także tytuły mistrza Polski. W swojej bogatej karierze rajdowca święcił triumfy mi.in.: podczas 13. Międzynarodowych Sześciodniówek Motocyklowych, z których zawsze wracał z medalem, w tym 9-krotnie złotym.

Wielokrotnie, jako pracownik Warszawskiej Fabryki Motocykli, startował w sześciodniówkach na skuterze "Osa" na którym regularnie zdobywał medale. Kibice mogli go także zobaczyć na innych motocyklach produkcji polskiej jak WFM, SHL, WSK. Jego ostatnim wyścigiem w karierze był Six Days Enduro we włoskim Camerino w 1974 roku.

Znamy nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski. Kibicom opadły szczęki, nikt się nie spodziewałZnamy nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski. Kibicom opadły szczęki, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Zmarł wybitny zawodnik, trener, działacz

Po zakończeniu kariery sportowca rozpoczął edukację na warszawskim AWF. Jako pierwszy w Polsce został trenerem sportów motocyklowych z tytułem magistra. Przez dwie dekady zarządzał kadrą w rajdach szosowo-terenowych jako trener koordynator. Największym sukcesem był złoty medal wywalczony przez Polaków na mistrzostwach świata enduro w 1993 roku w holenderskim Assen.

Przez lata był aktywny w sportach motocyklowych w Polsce. Pomagał przy organizacji mistrzostw świata w Jeleniej Górze w 1995 roku i Kielcach w 2004 roku jako dyrektor zawodów. Współpracował także z Międzynarodowa Federacją Motocyklową. Przez wiele lat zasiadał w Biurze Sportu Polskiego Związku Motorowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Poczta Polska ściągnęła nagle 1400 zł z konta kobiety. Absurdalne opłaty, nie pomógł nawet apel Sasina
  3. Wiemy jak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Pewny awans reprezentacji Polski
  4. Pilna wiadomość z kultowego polskiego klubu piłkarskiego. 27 zakażeń w drużynie, podjęto natychmiastową decyzję
  5. Ile zarabia Zbigniew Boniek? Z pewnością nie może narzekać
  6. Mówią, że nie ma u nich koronawirusa. Nie publikują wyników testów, twierdzą, że wygrali. Dobry kierunek dla turystów?

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News