nie żyje
Zestadionu.pl
Autor - 16 Października 2020

Nie żyje legenda polskiego sportu. Uwielbiany mistrz na zawsze pozostanie w sercach kibiców

Nie żyje legendarny polski żużlowiec, mistrz Polski oraz kilkukrotny mistrz świata z drużyną narodową. Jeździł w barwach największych polskich klubów, zdobywając oprócz złotego także wiele srebrnych i brązowych medali mistrzostw Polski. Wybitny sportowiec zmarł w wieku 82 lat.

Nie żyje Andrzej Pogorzelski, wybitny polski żużlowiec, który w latach 60. i 70. XX wieku odnosił wiele sukcesów w barwach Unii Leszno, Stali Gorzów Wielkopolski oraz w reprezentacji Polski. O śmierci legendarnego zawodnika poinformowała oficjalne strona gorzowskiego klubu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch zaliczył upadek na treningu. Kibice zamarli, upadł na brzuch tuż po oddaniu skoku
  2. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków powyżej 45. roku życia
  3. Polskie media przekazały dramatyczne informacje. Nie żyje uwielbiany polski dziennikarz, Polacy w żałobie
Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki usunęła implanty piersi. Mamy zdjęcie prosto ze szpitala, wiemy jak teraz wygląda (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje legendarny żużlowiec drużynowy mistrz polski i świata

Andrzej Pogorzelski był wychowankiem Unii Leszno, jednak na początku swojej kariery startował w niej jedynie w 1956 roku. W latach 1957-1961 ścigał się w barwach Startu Gniezno, w którym nie odnosił dużych sukcesów. Zimą 1962 roku przeniósł się do Stali Gorzów Wielkopolski i to z występów w tym klubie jest znany najbardziej.

Jako zawodnik gorzowskiego klubu święcił również największe sukcesy i zdobył 1 złoty (1969) oraz 5 srebrnych medali (1964, 1965, 1966, 1968, 1971) Drużynowych Mistrzostw Polski. W 1973 roku wrócił do klubu w którym się wychował i startował tam przez kolejne trzy lata. W barach Unii Leszno, pod koniec swojej kariery, zdobył jeszcze 2 brązowe medale (1975, 1976) Drużynowych Mistrzostw Polski.

Kamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeKamil Grosicki zmieni klub? Pojawiła się wielka szansa, trwają intensywne negocjacjeCzytaj dalej

Odszedł wybitny reprezentant Polski

Andrzej Pogorzelski indywidualnie nie odnosił takich sukcesów jak drużynowo, ale trzykrotnie znalazł się na najniższym stopniu podium Indywidualnych Mistrzostw Polski. Był również regularnie powoływany do reprezentacji Polski, z którą sięgał po najwyższe laury.

Wraz z drużyną narodową sięgnął po 3 złote (1965, 1966, 1969) oraz 1 srebrny medal (1967) Drużynowych Mistrzostw Świata. Jego odejście to wielka strata dla polskiego środowiska żużlowego. - Zarząd oraz pracownicy KS Stal Gorzów pragną złożyć rodzinie i przyjaciołom szczere wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci! - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie jego byłego klubu. Andrzej Pogorzelski miał 82 lata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głęboko skrywane tajemnice o ojcu Jarosława Kaczyńskiego wyszły na jaw. Nikt się nie spodziewał
  2. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  3. Wiemy jak będzie wyglądał nowy ranking FIFA. Pewny awans reprezentacji Polski
  4. Pilna wiadomość z kultowego polskiego klubu piłkarskiego. 27 zakażeń w drużynie, podjęto natychmiastową decyzję
  5. Pijany kierowca ciężarówki w Lubinie. Jest nagranie
  6. Czy program TVP rozważał przywrócenie tortur wobec kobiet? Tak, to prawda

RACUCHY Z JABŁKAMI - BŁYSKAWICZNY PRZEPIS NA NIEBIAŃSKI SMAK DZIECIŃSTWA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News