Nie żyje wybitny Polak
.
Autor Piotr Bernaciak - 17 Stycznia 2020

Nie żyje Polak, który zapisał się w historii. Był prawdziwą legendą, mieszkańcy darzyli go wielkim szacunkiem

Nie żyje mężczyzna, który wiele lat temu dokonał czegoś, co wydaje się niemal niemożliwe. Takie osiągnięcia nie należą w żadnym stopniu do łatwych, dlatego jego sukces zasługuje na szacunek. Dziś dotarły do nas smutne informacje.

Nie żyje jeden z Polaków, który postanowił oddać całe swoje życie sportowi, nie ustępując w tym nawet do swoich ostatnich miesięcy. Mężczyzna dokonał czegoś, co dla wielu jest zwyczajnie nieosiągalne, zostając prawdziwą legendą za swojego życia. Mało kto potrafi w tak nieprawdopodobny sposób zapisać się w historii i zyskać ogromny szacunek ze strony tysięcy osób.

Niestety, dowiedzieliśmy się, że smutne informacje okazały się prawdziwe. Nie żyje Zbigniew Wiśniewski, człowiek, który zdołał niegdyś pokonać ogromną trasę o własnych nogach, czym zapracował sobie na szacunek wszystkich tych, którzy go poznali. Zyskał tym samym wielką sławę, bowiem mało kto decyduje się na tak wielkie poświęcenie, by spełnić swoje marzenie.

Córka Agaty Mróz niedługo skończy 12 lat. To właśnie dla niej nasza siatkarka oddała swoje życieCórka Agaty Mróz niedługo skończy 12 lat. To właśnie dla niej nasza siatkarka oddała swoje życieCzytaj dalej

Nie żyje Zbigniew Wiśniewski

Wiśniewski został rekordzistą Polski w maratonie w przedziale wiekowym 60-65 lat. Mało kto może pochwalić się tak wielką wytrwałością, by ukończyć maraton nawet w znacznie młodszym wieku, jednak pan Zbigniew wykazał się ogromną wytrwałością w dążeniu do upragnionego celu. Z pewnością wielu Polaków mogłoby mu jej jedynie pozazdrościć. Nie jest to jedyne marzenie, które spełnił.

Pokonał on drogę z rodzinnych Chojnic aż do Watykanu, gdzie spotkał się niegdyś z Janem Pawłem II. Tak długa droga pokonana o własnych nogach z pewnością nie była łatwa, jednak lata temu Zbigniew Wiśniewski zdołał spełnić swoje największem marzenie. Dzięki temu zyskał ogromną sławę w swoim mieście.

Nie żyje Polak, który został legendą jeszcze za życia

Rekord Zbigniewa Wiśniewskiego do dziś nie został pobity i w ówczesnej kategorii wiekowej wciąż wynosi 2.55,11. Co ciekawe, w 2015 roku mężczyzna przeszedł operację serca, która mimo wszystko nie przeszkodziła mu w dalszym bieganiu. Kontynuował swoją pasję przez wiele lat, uczestnicząc w maratonach organizowanych w całej Polsce.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Zbigniew Wiśniewski nie żyje. Mężczyzna zmarł w wieku 83 lat po długiej walce z chorobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Legii Warszawa przechodzi do Wisły Kraków. Kibice mogą mu tego nie wybaczyć
  2. Były reprezentant Polski znalazł nowy klub. Zagra w drugiej lidze tureckiej
  3. Kolejny wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Helikopter zabrał rannego do szpitala
  4. Gwiazdor piłki nożnej wszedł do pralki. Potem zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał [WIDEO]
  5. Uczestnik Ligi Mistrzów bliski gry w Ekstraklasie. Zadziwiający transfer może stać się faktem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News