Nie żyje
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Lipca 2020

Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje Wojciech Weiss, był kochany przez tysiące rodaków

Nie żyje Wojciech Weiss, znany trener i działacz sportowy, a w przeszłości również utalentowany atleta. Weiss w ostatnich latach pełnił funkcję Dyrektora Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Pracował również jako Prezes Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Poznańskiej. Uwielbianego przez miejscową społeczność działacza pożegnały dziesiątki znajomych i kibiców, którzy zebrali się na nabożeństwie pogrzebowym. 

Nie żyje Wojciech Weiss, Dyrektor Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Działacz, który w młodości mógł się pochwalić nieprzeciętnym talentem sprinterskim, zmarł w niedzielę. Podczas pogrzebu zorganizowanego w piątek, pożegnały go dziesiątki znajomych.

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje młody Jakub, zginął w wypadku motocyklowymTragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje młody Jakub, zginął w wypadku motocyklowymCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Tragedia na Pomorzu. Radiowóz nagle zaczął się toczyć, 32-latka w szpitalu


Nie żyje Wojciech Weiss, zasłużony trener i działacz

Bardzo smutne informacje nadeszły z Poznania. Zmarł bardzo zasłużony dla miasta i regionu działacz sportowy Wojciech Weiss. 70-latek, który odszedł z tego świata w niedzielę, był w ostatnich latach Dyrektorem Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej, w młodości z powodzeniem startował w zawodach lekkoatletycznych. Był między innymi rekordzistą Polski juniorów w biegu na 100 metrów.

Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął pracę szkoleniową i pracował z kilkoma zawodnikami, którzy odnosili później sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Weiss przez wiele lat był zaangażowany w działalność AZS Poznań, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa. Zaskarbił sobie wielką sympatię współpracowników. Współpracował z lokalnymi mediami i kibicował miejscowym drużynom jak Lech Poznań.

Justyna Żyła zszokowała Polaków. Udostępniła materiały przeciw Piotrowi Żyle, miał zrobić coś przerażającego, chodzi o córkęJustyna Żyła zszokowała Polaków. Udostępniła materiały przeciw Piotrowi Żyle, miał zrobić coś przerażającego, chodzi o córkęCzytaj dalej


Tłumy pożegnały uwielbianego działacza

- Mało kto pamięta, że Wojtek zapowiadał się na świetnego sprintera. W wieku 17 lat był rekordzistą Polski w biegu na 100 metrów juniorów. Dlaczego nie zrobił spektakularnej kariery? Kiedyś były inne czasy. Wojtek poświęcił się nauce, studiom i szybko poszedł w "trenerkę", zresztą z powodzeniem, bo wychował dwóch reprezentantów Polski juniorów - powiedział na spotkaniu zorganizowanym przez AZS Poznań po nabożeństwie pogrzebowym Weissa Czesław Cybulski, wybitny trener polskich młociarzy, a prywatnie przyjaciel zmarłego. Wojciecha Weissa pożegnały tłumy zasmuconych ludzi, z którymi miał styczność podczas wieloletniej pracy na rzecz rozwoju sportu.

Źródło: gloswielkopolski.pl, wtk.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szykuje się nowa opłata, potężny cios w nasze portfele. Więcej zapłacimy za rachunki
  2. Afryka powoli się rozpada. W jej miejscu powstanie nowy ocean
  3. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  4. Kamil Stoch i Piotr Żyła mają wspólną tajemnicę. Połączył ich nie tylko sport, mało kto o tym wiedział
  5. Rywal Kamila Stocha został piosenkarzem. Znany skoczek nagrał wakacyjny hit (WIDEO)
  6. Koszmarny wypadek pod Radomiem. Z BMW nic nie zostało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News