Nie żyje mateusz Morawiecki
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 18 Listopada 2020

Nie żyje legenda polskiego sportu. Smutną wiadomość przekazał dalej Mateusz Morawiecki

Nie żyje legenda polskiego sportu. Zmarł wieloletni prezes Dolnośląskiego Związku Tenisa Stołowego, Zygmunt Sutkowski. Cały świat sportu pogrążył się w żałobie po śmierci wybitnego działacza. Kolejni jego wychowankowie wspominają go w swoich wpisach w mediach. Jednym z nich jest premier Mateusz Morawiecki, który na łamach "Gazety Wrocławskiej" emocjonalnie pożegnał wieloletniego prezesa.

Nie żyje wielka legenda polskiego tenisa stołowego.Media obiegła wiadomość, że 7 listopada zmarł wieloletni prezes Dolnośląskiego Związku Tenisa Stołowego, Zygmunt Sutkowski. Miał 84 lata. Smutną wiadomość na swoim Twitterze przekazał Mateusz Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Wyciekło nagranie ze szpitala w Poznaniu. Obywatele i obywatelki dowiedzieli się prawdy
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Z ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w Polsce, zapadła ostateczna decyzjaZ ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w Polsce, zapadła ostateczna decyzjaCzytaj dalej

Nie żyje legenda polskiego sportu

Jako szef Dolnośląskiego Związku Tenisa Stołowego zasiadał nieprzerwanie przez 43 lata. W ostatnim czasie pełnił funkcję honorowego prezesa. Lokalne media informują, że podejrzewano u niego zakażenie koronawirusem.

Przez lata swojej działalności przyczynił się do rozwoju dyscypliny w Polsce. Jak zaznacza Polski Związek Tenisa Stołowego, był inicjatorem organizacji międzynarodowych mistrzostw Polski, a także mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych oraz spotkań superligi i Euroligi.

Przez niemal ćwierć wieku był jedną z najważniejszych postaci polskiego tenisa stołowego jako Członek Zarządu PZTS. W związku pracował w komisji organizacji imprez oraz komisji tradycji i odznaczeń PZTS. Przez wiele lat był także kierownikiem reprezentacji Polski.

Kibice mogli go oglądać podczas każdych zawodów o mistrzostwo Polski. Za swoje ogromne zasługi dla polskiego tenisa stołowego został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. "To podłość"Czytaj dalej

Mateusz Morawiecki wspomina legendarnego działacza

Po śmierci Sutkowskiego cała sportowa Polska pogrążyła się w żałobie. Byli podopieczni i współpracownicy działacza żegnają go w mediach, w tym także społecznościowych. Wszyscy zgodnie podkreślają, że to wielka strata dla sportu w Polsce.

- Był bardzo aktywny, grał w pingponga, pływał i ćwiczył w siłowni. Zastanawiał się nad wyjazdem na najbliższe Grand Prix Weteranów do Zielonej Góry. W każdy poniedziałek telefonicznie ocenialiśmy pingpongowy weekend - napisał Wiesław Pięta, członek Komisji Historycznej PZTS.

Jak się okazuje, Sutkowski miał także wpływ na wychowanie sportowe premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu Prawa i Sprawiedliwości w emocjonalnym wpisie na łamach "Gazety Wrocławskiej" pożegnał wieloletniego działacza.

- Przełom lat 70. i 80. był okresem, kiedy mnóstwo młodych ludzi garnęło się do Burzy Wrocław i w dużej mierze była to zasługa prezesa Zygmunta Sutkowskiego - wspomina Morawiecki w swoim pożegnaniu. - Pan Zygmunt obserwował, zachęcał, mobilizował. Każdemu dawał szanse - dodał.

- Moja droga sportowa urwała się przed dekadami, a jednak pan Zygmunt Sutkowski pozostaje żywy w mojej pamięci. Zapamiętam go jako człowieka z pasją, pełnego serca do sportu i ludzi. Zostawił wielu uczniów. Dziękujemy - napisał premier z Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie
  2. Grzybobranie pana Romana zakończyło się wielką atrakcją. Aż musiał przetrzeć oczy ze zdumienia
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Rolnicy. Podlasie ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News