nie żyje hokeista z łodzi
pixabay
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 19 Maja 2020

Nie żyje legenda polskiego klubu. Był twórcą jego złotej ery

Nie żyje jeden z najlepszych łódzkich hokeistów w historii. Zmarł zawodnik, który był członkiem złotej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. O śmierci byłego hokeisty poinformował jeden z najważniejszych dziennikarz łódzkich. Kibice nie mogą uwierzyć. Miał 75 lat.

Nie żyje legenda łódzkiego hokeja. 75-latek był jednym z twórców najlepszej drużyny w historii Łódzkiego Klubu Sportowego, o śmierci byłego zawodnika poinformował Wojciech Filipiak, nestor łódzkich dziennikarzy.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać
Słynny piłkarz oskarżony o gwałt. Zawodnik zajął już stanowisko, kibice domagają się karySłynny piłkarz oskarżony o gwałt. Zawodnik zajął już stanowisko, kibice domagają się karyCzytaj dalej

Nie żyje czołowy hokeista lat 60-tych

We wtorek do kibiców hokeja w całej Polsce dotarły smutne wieści. Zmarł ulubieniec łódzkich kibiców Karol Rakowski. Z drużyną z Łodzi zdobył brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorów w 1962 roku. Przez całą karierę, z przerwą na służbę wojskową w Legii Warszawa, związany był z Łódzkim Klubem Sportowym.

W klubie z Łodzi występował przez 14 sezonów. Barwy ŁKS-u reprezentował w latach 1964-77. Najlepszy sezon w wykonaniu Rakowskiego i drużyny to sezon 1970/1971, w którym drużyna zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski.

Mama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegółyMama Roberta Lewandowskiego opowiedziała całą prawdę o śmierci męża. Po latach poznaliśmy druzgocące szczegółyCzytaj dalej

Był członkiem najlepszej drużyny w historii klubu

Wojciech Filipiak stwierdził, że gra Rakowskiego zbiegła się w czasie ze złotą erą łódzkiego hokeja. – To był najlepszy okres w historii ŁKS: na mecze przychodziło po sześć tysięcy widzów, drużyna zaliczała się do ligowej czołówki, a jej najlepszy wynik to brązowy medal ligi w sezonie 1970/71 – zaznaczył dziennikarz. – Był on jednym z najbardziej zasłużonych hokeistów ŁKS, choć z pewnością nie był tak znany, jak jego koledzy-reprezentanci – dodał.

Medal zdobyty przez Rakowskiego i drużynę był jednym z ostatnich w historii łódzkiego klubu. Hokeiści ŁKS-u później jeszcze dwukrotnie stawali na najniższym podium mistrzostw Polski, w 1979 i 1980 roku. Sekcję hokeja w Łódzkim Klubie Sportowym rozwiązano w 1991 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyje
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Tegoroczne kolonie i obozy zmienią się nie do poznania. Nie wszystkie też dzieci będą mogły na nie wyjechać

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News