Nie żyje
Pixabay Pexels
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Listopada 2020

Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu

Nie żyje znany polski sportowiec, który był prawdziwą legendą dla Polaków. Kolejne źródła potwierdzają niezwykle smutne informacje o śmierci polskiego mistrza świata, który w czasie wieloletniej kariery odniósł także wiele innych sukcesów. Zmarły może poszczycić się niesamowitymi osiągnięciami, które dla zwykłych obywateli wydają się wręcz kosmiczne.

Nie żyje kolejny znany polski sportowiec. Tym razem smutne informacje dotarły do nas z Pomorza, gdzie zmarł wybitny reprezentant naszego kraju w bieganiu. Nie żyje wybitny maratończyk Franciszek Sojka.

Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem BońkiemMedia dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem BońkiemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  2. Nie żyje aktor znany z ”Na dobre i na złe”, ”U pana Boga w ogródku” i wielu innych. Wiadomość przekazał ZASP
  3. Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią. Jerzy Brzęczek zaskoczył miliony fanów, wielkie niespodzianki


Nie żyje kolejny wybitny polski zawodnik

Kolejne bardzo smutne informacje otrzymaliśmy w tym tygodniu. Zmarł znany polski sportowiec, którego osiągnięcia można określić mianem legendarnych. W wieku 78 lat zmarł Franciszek Sojka.

Informację o odejściu Franciszka Sojki podało kilka portali związanych z Pomorzem, gdzie sportowiec spędził niemal całe życie. Portal puck.naszemiasto.pl przybliżył sylwetkę sportowca, który brylował zwłaszcza w biegach długodystansowych.

Mężczyzna odszedł od nas 17 listopada. Zapisał się na zawsze w historii polskiego sportu za sprawą niesamowitych wyników osiąganych na trasach całego świata. Franciszek Sojka był zarówno mistrzem świata i mistrzem Europy.

Tytuł najlepszego zawodnika globu wywalczył w biegu na 100 kilometrów. W swojej karierze aż 18 razy pokonywał dystans właśnie 100 km. Dwa razy startował także w wyścigach 12-godzinnych.

Sojka łącznie we wszystkich biegach, w jakich wziął udział, pokonał ponad 170 tysięcy kilometrów. To czterokrotność długości równika! Aktywnie brał udział w kolejnych biegach nawet w zaawansowanym wieku.

Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowaneRobert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowaneCzytaj dalej


Franciszek Sojka jest legendą sportu we Władysławowie

Franciszek Sojka od najmłodszych lat uwielbiał sport. Biegi długodystansowe przykuły jego uwagę, gdy był w szkole średniej. Ze sportu nie zrezygnował nawet mimo ciężkiej choroby. W 1972 roku doznał wylewu krwi do mózgu.

Przez trzy lata Sojka nie mógł startować w zawodach. Wrócił jednak do biegów i odnosił kolejne sukcesy. Jest m.in. jednym z zaledwie 11 osób, które wzięły udział we wszystkich edycjach Maratonu Warszawskiego.

Franciszek Sojka poza wspomnianymi tytułami mistrza świata i Europy, zwyciężył również w mistrzostwach Polski. Trzykrotnie był też wicemistrzem kraju, a także brązowym medalistą. Został też trzy razy Mistrzem Polski Wojska Polskiego i aż sześć razy wicemistrzem w tych zawodach.

We Władysławowie, gdzie spędził większość życia, uważany jest za prawdziwą legendę. Doczekał się swojej gwiazdy na słynnej Alei Gwiazd we Władysławowie. Był członkiem klubu MKS Władysławowo.

Źródło: puck.naszemiasto.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Do Polski przyleciał tajemniczy samolot z Wuhan. Ujawniono cel podróży
  2. 75% rabatu w drogeriach Rossmann. Tłumy ustawią się po akcesoria kuchenne, markowe zapachy i kosmetyki
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Smutną wiadomość przekazał dalej Mateusz Morawiecki
  5. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  6. Tragiczny wypadek pod Janowem. Młoda matka roztrzaskała auto na drzewie. Nie żyje 2-letnie dziecko
  7. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News